Tomasz Ćwiąkała

TOMASZ ĆWIĄKAŁA – polski dziennikarz sportowy, wcześniej autor tekstów na portalu Weszło.com, od 2015 roku komentator sportowy Eleven Sports.

Tomasz Cwiakala

Weszło.com (2012 – 2016)
W ciągu wcześniejszych lat pracy m.in. w Futbol News Tomasz Ćwiąkała udowodnił, że jest zdolnym dziennikarzem, robiąc, dzięki znajomości języków obcych, wywiady z zagranicznymi piłkarzami i trenerami. Podczas czteroletniej pracy na Weszło Ćwiąkała napisał wiele ciekawych tekstów m.in. z MŚ 2014 z Brazylii i ME 2016 z Francji, a także przeprowadził dziesiątki rozmów, które były i wciąż są jego znakiem rozpoznawczym.

Eleven Sports (sierpień 2015 – obecnie)
W 2015 roku, gdy powstawała nowa stacja sportowa pod nazwą Eleven Sports, redaktor naczelny Patryk Mirosławski zaproponował dziennikarzowi Weszło.com współpracę. Tomasz Ćwiąkała zadebiutował na początku sezonu 2015/2016 spotkaniem Villarreal – Espanyol. Od tamtego czasu jest jednym z głównych głosów stacji. Komentuje ligę hiszpańską, a od sezonu 2017/2018 jest także obsadzany przy meczach ligi niemieckiej. Pojawia się także w magazynach Eleven Gol Live. Mimo, że w po Euro 2016 zrezygnował z pracy na Weszło.com, nadal pisze, prowadzi własną stronę internetową, gdzie pojawiają się rozmaite teksty i wywiady.

About the Author