Powrót Siergieja Kowaliowa najciekawszym wydarzeniem weekendu ze sportami walki

Już w ten weekend przed nami kolejne emocje związane ze sportami walki. Najciekawiej zapowiada się powrót do ringu Siergieja Kowaliowa, który po dwóch porażkach z Andre Ward spróbuje wrócić na szczyt kategorii półciężkiej.  Wydaje się, że rywal „Krushera” jest uszyty […]

Już w ten weekend przed nami kolejne emocje związane ze sportami walki. Najciekawiej zapowiada się powrót do ringu Siergieja Kowaliowa, który po dwóch porażkach z Andre Ward spróbuje wrócić na szczyt kategorii półciężkiej. 

Wydaje się, że rywal „Krushera” jest uszyty zdecydowanie pod niego. Wiaczesław Szabrański to bardzo przyzwoity pięściarz, który kilka lat temu zapowiadał się bardzo dobrze. W ostatnicj walkach jednak nie zachwycał, m.in. przegrywając przed czasem z Sullivanem Barrerą. Ukrainiec prezentuje bardzo ofensywny styl, co w połączeniu z silnym uderzeniem, czesto daje duże efekty. Jednak posiada też bardzo słabą szczękę, mając problemy po każdym mocniejszym ciosie. Kowaliow powinien to szybko wykorzystać, a że sam potrafi bardzo mocno uderzyć, to istnieje prawdopodobieństwo, że ten pojedynek zbyt długo nie potrwa.

Wcześniej odbędą się dwa ciekawe starcia. Wciąż wierzący w zdobycie pasa mistrzowskiego Kubańczyk Sullivan Barrera podejmie mocno bijącego, ale ograniczonego technicznie Felixa Valerę, natomiast Jason Sosa będzie faworytem w starciu ze świetnie zapowiadającym się, ale ostatnio walczącym poniżej swojego poziomu, Yuriorkisem Gamboą. Te dwie walki powinny dostarczyć wielu dobrych emocji.

PIĄTEK – 24 LISTOPADA 2017

18:30 M-1 Challenge 86: IVAN BUCHINGER – KHAMZAT DALGIEV na żywo
Ipla

SOBOTA – 25 LISTOPADA 2017

21:00 Gala Boksu, Portsmouth, Wielka Brytania: PAUL KAMANGA – CHRISTOPHER SEBIRE na żywo
TVP Sport HD

22:00 Cage Warriors 89: KARL AMOUSSOU – DOMINIQUE STEELE na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 26 LISTOPADA 2017

03:00 Gala Boksu, Nowy Jork, USA: SERGEY KOWALIEV – VYACHESLOV SHABRONSKYY na żywo
Polsat Sport HD Ipla

About Jakub Zegarowski