Przedostatnia, 33. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

Coraz więcej staje się jasne i coraz mniej niewiadomych w rozgrywkach 2. Bundesligi. W najbliższą niedzielę, 21 czerwca odbędzie się przedostatnia, 33. kolejka ligowa. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 15:30. Transmisje z trzech spotkań planuje stacja Eleven Sports. W […]

Coraz więcej staje się jasne i coraz mniej niewiadomych w rozgrywkach 2. Bundesligi. W najbliższą niedzielę, 21 czerwca odbędzie się przedostatnia, 33. kolejka ligowa. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 15:30. Transmisje z trzech spotkań planuje stacja Eleven Sports.

W polskiej telewizji fani niemieckiego zaplecza będą mogli zobaczyć starcia czołówki. Na rangę hitu wyrosła batalia FC Heidenheim – Hamburger SV, czyli konfrontacja odpowiednio 4. i 3. drużyny tabeli. W niedalekiej przyszłości może się okazać, że ten pojedynek zadecyduje o udziale w barażach o awans do Bundesligi. Na razie HSV swojego niedzielnego rywala wyprzeda o 2 punkty.

W tym samym czasie na Max-Morlock-Stadion miejscowa FC Norymberga podejmie VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego. Sytuacja obu ekip jest zgoła odmienna. Gospodarzy dzielą zaledwie 3 ,,oczka” od spadkowego miejsca barażowego, zaś goście bronić muszą pozycji wicelidera stawki. Na wyprzedzenie lidera nie ma już bowiem szans, za to za plecami klubu z miasta kojarzonego z koncernem Mercedesa czają się Heidenheim i HSV, które grać przecież będą ze sobą.

Najlżejsza przeprawa z zespołów z czołówki czeka zasiadającą na fotelu lidera Arminię Bielefeld, której nikt już nie przeszkodzi w wygraniu 2. Bundesligi i promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Były klub m.in. reprezentanta Polski, a obecnie eksperta telewizyjnego, Artura Wichniarka pojedzie na wyjazd na rywalizację z ekipą Karlsruher, która zajmuje 16. miejsce w lidze i marzy o wydostaniu się z niebezpiecznej strefy i uniknięcia rozegrania barażu o pozostanie na niemieckim zapleczu.

NIEDZIELA – 21 CZERWCA 2020

15:25 2. Bundesliga – 33. kolejka: 1. FC HEIDENHEIM – HAMBURGER SV na żywo
Ipla
Komentarz: Patryk Mirosławski – Tomasz Urban

15:25 2. Bundesliga – 33. kolejka: FC NORYMBERGA – VFB STUTTGART na żywo
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Sebastian Chabiniak

15:25 2. Bundesliga – 33. kolejka: KARLSRUHER SC – ARMINIA BIELEFELD na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Wszołek – Michał Świrkula

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.