PŚ w skeletonie z Königssee na antenie Orange sport!

Przed nami ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie, które odbędą się w najbliższy weekend na torze w niemieckim Königssee. Jednocześnie zawody traktowane są jako Mistrzostwa Europy. Transmisję z obu ślizgów pań zrealizuje Orange Sport. O przypieczętowanie tryumfu […]

Przed nami ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie, które odbędą się w najbliższy weekend na torze w niemieckim Königssee. Jednocześnie zawody traktowane są jako Mistrzostwa Europy. Transmisję z obu ślizgów pań zrealizuje Orange Sport.

O przypieczętowanie tryumfu w klasyfikacji generalnej cyklu wśród panów walczyć będzie czterokrotny zdobywca Pucharu Świata Łotysz Martins Dukurs. W tej chwili ma on 80 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Rosjaninem Aleksandrem Trietjakowem . By zapewnić sobie piątą z rzędu kryształową kule największej nadziei Łotyszy na złoty medal na zbliżających się igrzyskach w Soczi wystarczy dziewiąta pozycja. Trzeci jest brat Martinsa Tomass Dukurs (strata 97 punktów). Co ciekawe podium Mistrzostw Europy z zeszłego roku kształtowało się w identyczny sposób. W rywalizacji pań zwycięstwo w Pucharze Świata Elizabeth Yarnold jest niemal pewne. Brytyjka by dać szanse drugiej w klasyfikacji Noelle Pikus-Pace (USA) musiałaby nie ukończyć rywalizacji. Gospodarze zawodów będą liczyli na wypełnienie krajowym norm kwalifikacyjnych na zbliżające się Igrzyska w Soczi. Pomimo, że Niemcy wywalczyli komplet 6 kwalifikacji jedynie Marion Thees wypełniła do tej pory normę krajową. W sezonie 2012/2013 w Königssee zwyciężali Martins Dukurs oraz wspomniana powyżej Amerykanka.

górny pasek

PIĄTEK – 17 STYCZNIA 2014

09:00 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG KOBIET – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport

Komentarz: Paweł Ulbrych
pasek
10:30
 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: ŚLIZG KOBIET – 2. ZJAZD na żywo
Orange Sport

Komentarz: Paweł Ulbrych
górny pasek

 

About Bartosz Mierzwa