Puchar Kontynentalny w Zakopanem na antenie TVP Sport

W ten weekend fani skoków narciarskich będą mieli podwójny powód do zadowolenia. Oprócz rywalizacji w Pucharze Świata, odbędą się również zawody rangi Pucharu Kontynentalnego. Transmisja z tego wydarzenia będzie obecna na antenie TVP Sport.  Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich bardzo […]

W ten weekend fani skoków narciarskich będą mieli podwójny powód do zadowolenia. Oprócz rywalizacji w Pucharze Świata, odbędą się również zawody rangi Pucharu Kontynentalnego. Transmisja z tego wydarzenia będzie obecna na antenie TVP Sport. 

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich bardzo rzadko gości na antenach telewizyjnych. Jest to, jak często się określa, druga liga skoków. Zazwyczaj rywalizują tutaj zawodnicy, którzy  nie są w stanie zakwalifikować się do pierwszego składu swojej kadry, startującego w Pucharze Świata. Spójrzmy na przykład Macieja Kota. Obecny sezon jest dla niego delikatnie mówiąc nieudany. Po nie otrzymaniu powołania na Mistrzostwa Świata w Seefeld, powrócił on do zmagań w Pucharze Kontynentalny. Zobaczymy go również w Zakopanem. W trwającym sezonie do zmagań niższej rangi powrócił także Gregor Schlierenzauer, wciąż szukający formy sprzed lat.

W Zakopanem odbędą się dwa konkursy indywidualne. Start zarówno sobotnich, jak i niedzielnych zmagań zaplanowano na godzinę 12:00. W zawodach zobaczymy jedenastu reprezentantów Polski. Oprócz wspomnianego już Macieja Kota na Wielkiej Krokwi zaprezentują się: Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Damian Skupień oraz Kacper Stosel. Oba konkursy będą transmitowane przez TVP Sport. Początek relacji w sobotę i niedzielę o 11:50. Zawody komentować będzie Stanisław Snopek.

SOBOTA – 16 MARCA 2019

11:50 Puchar Kontynentalny, Zakopane: STUDIO na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl

12:00 Puchar Kontynentalny, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
*(w TVP Sport od 12:00 do 12:15)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Stanisław Snopek – Mateusz Leleń (z Zakopanego)

NIEDZIELA – 17 MARCA 2019

11:50 Puchar Kontynentalny, Zakopane: STUDIO na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl

12:00 Puchar Kontynentalny, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk