Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

Skocznia w Lahti w najbliższy weekend będzie gościć nie tylko skoczków, ale także dwuboistów. Zawody Pucharu Świata pokaże Eurosport. Po zawodach w Val di Fiemme, w których podwójne zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber, Norweg zapewnił sobie plastron lidera klasyfikacji generalnej […]

Skocznia w Lahti w najbliższy weekend będzie gościć nie tylko skoczków, ale także dwuboistów. Zawody Pucharu Świata pokaże Eurosport.

Po zawodach w Val di Fiemme, w których podwójne zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber, Norweg zapewnił sobie plastron lidera klasyfikacji generalnej również po zawodach w Lahti. Jego głównymi rywalami wciąż są Niemcy – Vinzenz Geiger, Eric Frenzel i Fabian Rießle. W niedzielę natomiast nasi zachodni sąsiedzi staną przed szansą powtórzenia drużynowego sukcesu sprzed tygodnia.

Z kolei na własnym terenie groźni mogą być Ilkka Herola, który w Val di Fiemme stanął na podium indywidualnie, a także Eero Hirvonen, najlepszy biegacz w stawce, który z Herolą zajął trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej. Broni nie złożą też Austriacy, na czele z Johannesem Lamparterem i Lukasem Greidererem, którzy szykują się do rywalizacji w Seefeld. W Lahti zabraknie natomiast Polaków – nasi reprezentanci zaprezentują się w tym czasie w Pucharze Kontynentalnym.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

11:20 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

15:10 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: SPRINT DRUŻYNOWY 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

08:20 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: KONKURS SKOKÓW 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

13:30 Puchar Świata, Lahti, Finlandia: BIEG NA 10 KM 
Eurosport Player
Komentarz: Paweł Ulbrych

About Wojciech Nowakowski