Puchar Świata w Predazzo na antenach TVP i Eurosportu

Po zakończonym w poniedziałek Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie powracają do zwykłej rywalizacji w Pucharze Świata. Najbliższe zawody odbędą się w Predazzo.  To wyjątkowe miejsce dla Dawida Kubackiego. Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni w ubiegłym roku odniósł tam pierwsze zwycięstwo w […]

Po zakończonym w poniedziałek Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie powracają do zwykłej rywalizacji w Pucharze Świata. Najbliższe zawody odbędą się w Predazzo. 

To wyjątkowe miejsce dla Dawida Kubackiego. Zwycięzca 68. Turnieju Czterech Skoczni w ubiegłym roku odniósł tam pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. To także szczególne miejsce dla Adama Małysza i Kamila Stocha. Orzeł z Wisły w 2003 roku zdobył we Włoszech dwa złote medale Mistrzostw Świata. Kamil Stoch dziesięć lat po tym wydarzeniu również został tam najlepszym skoczkiem świata. W 2014 roku sukcesy święcił tam Jakub Wolny, który został Mistrzem Świata juniorów, a razem z drużyną wywalczył również złoty medal. Wyjątkowość tego miejsca nie jest zatem jedynie naszym wymysłem. Obiekty w Predazzo są szczęśliwe dla Polaków.

W najbliższy weekend zawody odbywać się będą na skoczni normalnej. Organizatorzy w związku z problemami z przygotowaniem dużego obiektu postanowili przenieść rywalizację na mniejszą skocznie. Jeśli chodzi o wyniki Polaków w Pucharze Świata na tej skoczni, to sytuacja nie wygląda już tak różowo, jak na obiekcie dużym. Najlepszym rezultatem reprezentanta Polski jest 18. miejsce Zbigniewa Klimowskiego, wywalczone w 1992 roku. Nie będzie zatem trudno poprawić ten rezultat. Dawid Kubacki, który znajduje się aktualnie w znakomitej dyspozycji, powinien poradzić sobie z tego typu skocznią. Nie zaszkodzi też fakt, iż Kubacki lubi skocznie normalne. Nie przez przypadek jest Mistrzem Świata z 2019 roku właśnie ze skoczni normalnej.

PIĄTEK – 10 STYCZNIA 2020

17:30 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

18:00 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

19:15 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


SOBOTA – 11 STYCZNIA 2020

15:25 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO 
*(od 15:40 również w Eurosporcie 1 HD, od 15:50 także w TVP 1 HD)
sport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:00 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

NIEDZIELA – 12 STYCZNIA 2020

15:35 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: STUDIO 
*(od 16:20 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl

16:30 Puchar Świata, Val di Fiemme, Włochy: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk