Puchar Świata w saneczkarstwie w Eurosporcie

Ostatni akcent sezonu 2020/2021 w saneczkarstwie odbędzie się na torze w Sankt Moritz. Finał Pucharu Świata pokaże Eurosport. Większość rozstrzygnięć w klasyfikacjach końcowych jest znana – męską rywalizację w jedynkach zdominował Felix Loch, choć sprinterski tytuł musiał podzielić z Kevinem […]

Ostatni akcent sezonu 2020/2021 w saneczkarstwie odbędzie się na torze w Sankt Moritz. Finał Pucharu Świata pokaże Eurosport.

Większość rozstrzygnięć w klasyfikacjach końcowych jest znana – męską rywalizację w jedynkach zdominował Felix Loch, choć sprinterski tytuł musiał podzielić z Kevinem Fischnallerem. Również u pań w Sankt Moritz koniec sezonu ze zwycięstwami świętować będą Niemki – sprinterską klasyfikację wygrała Julia Taubitz, a „klasyczny” dystans należał do Natalie Geisenberger, choć przez długą część konsekwentnie zajmowała wyłącznie drugie miejsca. Z tego powodu nie jest jeszcze oficjalnie rozstrzygnięta kwestia, która z nich wygra rywalizację łączną – Geisenberger ma jednak 74 punktów przewagi i przy wygranej Taubitz musiałaby znaleźć się poza czołową piętnastką, aby stracił Kryształową Kulę.

W dwójkach z kolei austriacki duet Steu/Koller zainkasował Puchar Świata w klasyfikacji łącznej i sprincie, a nad Tonim Eggertem i Saschą Beneckenem ma 52 punkty przewagi. Najbardziej zacięta jest walka o triumf w konkurencji sztafet – Niemcy nad broniącymi tytułu Rosjanami mają przewagę 40 oczek, a zatem miejsce na podium zagwarantuje im końcową wygraną. W tej ostatniej klasyfikacji Polacy mogą pochwalić się najwyższym, siódmym miejscem – ciężko jednak będzie odrobić 21 punktów do szóstych Ukraińców, a trzeba też uważać na będących zaledwie dwa punkty z tyłu Słowaków.

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

09:55 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

17:45 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG JEDYNEK MĘŻCZYZN
Eurosport Player

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

10:00 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria: 1. ŚLIZG KOBIET 
Eurosport Player

11:25 Puchar Świata, St. Moritz, Szwajcaria: 2. ŚLIZG KOBIET 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski