Puchar Świata w Sapporo na antenach TVP i Eurosportu

Sapporo to miejsce dobrze kojarzące się polskim kibicom. To tam Wojciech Fortuna zdobył złoty medal olimpijski. To tam Adam Małysz został po raz czwarty Mistrzem Świata. W ubiegłym roku Kamil Stoch na Okurayamie ustanowił kapitalny rekord skoczni – 148,5 m.  […]

Sapporo to miejsce dobrze kojarzące się polskim kibicom. To tam Wojciech Fortuna zdobył złoty medal olimpijski. To tam Adam Małysz został po raz czwarty Mistrzem Świata. W ubiegłym roku Kamil Stoch na Okurayamie ustanowił kapitalny rekord skoczni – 148,5 m. 

To z pewnością miłe wspomnienia. Nie mielibyśmy nic przeciwko, jeśli podczas nadchodzącego weekendu nasi skoczkowie daliby nam powody do wspominania kolejnych sukcesów. Z pewnością po kapitalnym występie Kamila Stocha i Dawida Kubackiego w Zakopanem szanse na dobry występ są spore. Rywale nie zamierzają jednak odpuścić. Do Japonii przyjedzie wyjątkowo mocny skład skoczków. Dość powiedzieć, że tak dużo zawodników z czołówki przyleciało ostatnio do Japonii w 1998 roku tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Nagano. Ze ścisłej czołówki w Sapporo nie zaprezentuje się jedynie Philipp Aschenwald.

Kadra Polski do Sapporo przyleci w sześcioosobowym składzie. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi trzech członków Kadry A: Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, a także trzech przedstawicieli Kadry B: Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy został w Japonii po świetnym występie w Pucharze Kontynentalnym. Przypomnijmy, że Klemens Murańka w ubiegły weekend zajął drugie i pierwsze miejsce.

Puchar Świata w Sapporo od lat wiąże się z nietypowymi porami rozgrywania konkursów. Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się o 8:30. O tej samej godzinie wystartuje sobotni konkurs. Najciekawiej wygląda godzina rozpoczęcia drugich zawodów. Te rozegrane zostaną w nocy z soboty na niedzielę o 2:00 czasu polskiego. Godzinie wcześniej odbędzie się sesja kwalifikacyjna. Dla wielu kibiców to ulubiony moment sezonu. Nocne oglądanie skoków z pewnością ma swój niepowtarzalny klimat.

 

PIĄTEK –  31 STYCZNIA 2020

08:00 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: STUDIO 
Eurosport PlayerIpla

08:30 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: KWALIFIKACJE 
Eurosport PlayerIpla
Komentarz: Igor Błachut, Marek Rudziński

09:45 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: STUDIO 
Eurosport PlayerIpla


SOBOTA – 1 LUTEGO 2020

07:45 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: STUDIO 
*(od 08:00 również w Eurosport 2 HD)
sport.tvp.plEurosport PlayerIpla

08:30 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: KONKURS INDYWIDUALNY 
Eurosport PlayerIplasport.tvp.pl

10:15 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: STUDIO 
Eurosport PlayerIpla

 


NIEDZIELA – 2 LUTEGO 2020

01:00 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: STUDIO 
*(od 01:50 również w TVP 1 HD)
sport.tvp.pl

02:00 Puchar Świata, Sapporo, Japonia: KONKURS INDYWIDUALNY 
sport.tvp.plEurosport Player

About Michał Winiarczyk