Puchar Włoch i Serie A1 w Polsacie Sport Extra i Canal+ Now

W najbliższy weekend we Włoszech rozegrany zostanie turniej finałowy siatkarskiego Pucharu Włoch mężczyzn, a także 19. kolejka żeńskiej Serie A1. Transmisje spotkań w Polsacie Sport Extra i Canal+ Now. W tym roku turniej finałowy męskiego Pucharu Włoch odbędzie się w […]

W najbliższy weekend we Włoszech rozegrany zostanie turniej finałowy siatkarskiego Pucharu Włoch mężczyzn, a także 19. kolejka żeńskiej Serie A1. Transmisje spotkań w Polsacie Sport Extra i Canal+ Now.

W tym roku turniej finałowy męskiego Pucharu Włoch odbędzie się w Casalecchio di Reno w Unipol Arenie, nieopodal Bolonii. Do Final Four awansowała najlepsza czwórka rozgrywek ligowych. W pierwszym półfinale zmierzą się Sir Safety Conad Perugia oraz Azimut Leo Shoes Modena. Tym samym przed nami kolejny pojedynek polskich przyjmujących – Wilfredo Leon vs. Bartosz Bednorz. W rozgrywkach ligowych zdecydowanie lepiej radzą sobie siatkarze z Perugii, którzy mają w tabeli 11 punktów przewagi nad Modeną. Przed tygodniem w Modenie to właśnie Sir Safety Conad wygrało 3:1. W drugim półfinale Itas Trentino zmierzy się z Cucine Lube Civitanova. Również te ekipy rozegrały już mecz rewanżowy w Serie A1. Przed trzema tygodniami w Trento górą byli siatkarze Cucine, ale w tabeli ligowej to Itas jest nieznacznie lepszy. Mimo porażki ekipa Trentino ma 3-punktową przewagę nad rywalami z Civitanovy. W rozgrywkach pucharowych nie będzie to miało jednak większego znaczenia. Jednak Itas będzie chciało zrewanżować się Cucine za ostatnią porażkę. W niedzielę zwycięzcy obu półfinałów zmierzą się w finale, który również transmitowany będzie przez Polsat Sport Extra.

W sobotę po emocjach związanych z półfinałami Pucharu Włoch, na Canal+ Now będziemy mogli obejrzeć mecz 19.kolejki kobiecej Serie A1 – Zanetti Bergamo zmierzy się z Banca Valsabbina Millenium Brescia. Są to ekipy, które walczą o miejsce w fazie play-off. Siatkarki z Brescii aktualnie zamykają tę stawkę, będąc na 8. pozycji. Z kolei gospodynie są dwa miejsca niżej z zaledwie 3-punktową stratą. Bezpośrednie starcie będzie idealną szansą na zniwelowanie tej różnicy. W zespole Zanetti Bergamo zobaczymy Malwinę Smarzek, która dotychczas wystąpiła we wszystkich 17 spotkaniach i jest najlepiej punktującą siatkarką klubu.

SOBOTA – 9 LUTEGO 2018

15:30 Coppa Italia A1 – 1/2 Finału: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – AZIMUT LEO SHOES MODENA na żywo
Ipla

18:00 Coppa Italia A1 – 1/2 Finału: ITAS TRENTINO – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo
Ipla

20:25 Serie A1 – 19. kolejka: ZANETTI BERGAMO – BANCA VALSABBINA MILLENIUM BRESCIA na żywo

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2018

18:00 Coppa Italia A1 – Finał: ??? – ??? na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)