Restart rozgrywek Serie A TIM! Zaległa, 25. kolejka w Eleven Sports

W najbliższy weekend do gry wraca włoska Serie A TIM – liga, która zmagania przerwała 9 marca w związku z wybuchem pandemii Koronawirusa w kraju. Po rozegraniu decydujących meczów w Pucharze Włoch w środku tygodnia, czas na dokończenie 25. kolejki […]

W najbliższy weekend do gry wraca włoska Serie A TIM – liga, która zmagania przerwała 9 marca w związku z wybuchem pandemii Koronawirusa w kraju. Po rozegraniu decydujących meczów w Pucharze Włoch w środku tygodnia, czas na dokończenie 25. kolejki ligowej. Transmisje czterech spotkań tej serii gier prosto z Półwyspu Apenińskiego w sobotę i niedzielę w Eleven Sports.

Pierwsze trofeum w tym sezonie w Italii trafiło do Napoli. Klub Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka mógł cieszyć się z wywalczenia Pucharu Włoch, po pokonaniu Juventusu w finale rozgrywek, po rzutach karnych. Teraz czas na powrót na ligowe boiska. Do końca pozostało 12 kolejek. Przed tym jednak dokończenie wcześniejszej serii gier. Na razie wszystkie mecze rozgrywać się będą bez udziału publiczności.

Pierwsze 2 mecze zostaną rozegrane w sobotę, 20 czerwca. Restart rozgrywek zostanie zainaugurowany spotkaniem Torino – Parma Calcio. Zastanawianie się nad formą piłkarzy obu ekip, po ok. 3,5-miesięcznej przerwie od gry, to niczym wróżenie z fusów. Gdyby o mianie faworyta miało wskazywać wyższe miejsce w ligowej tabeli, to wskazać należałoby gości, którzy plasują się na 9. pozycji. Gospodarze zaś są na 15. lokacie, mając zaledwie 2-punktową przewagę nad pierwszym miejscem w strefie spadkowej. Drugim starciem tego dnia będzie konfrontacja, która zapowiada się na dość wyrównaną: Hellas Verona – Cagliari Calcio. Są to drużyny z miejsc odpowiednio nr 8 i 12, które dzielą tylko 3 ,,oczka”. Ostatni pojedynek tych zespołów zakończył się remisem 1:1. Wcześniej nieznaczne triumfy odnosili jedni bądź drudzy.

Kolejne 2 spotkania kibice włoskiego futbolu obserwować będą mogli w niedzielę, 21 czerwca. Najpierw rewelacyjnie radząca sobie w dotychczasowej części sezonu, zajmująca miejsce tuż za podium w ligowej klasyfikacji Atalanta podejmie ekipę ze środka tabeli – Sassuolo Calcio. Później 3. w tabeli Inter Mediolan zmierzy się na własnym boisku z Sampdorią Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Drużyna z Genui z Polakami w składzie za cel na ostatnie kolejki kampanii 2019/2020 w Serie A TIM raczej stawia sobie utrzymanie, będąc tylko dwie pozycje i punkt od strefy spadkowej.

SOBOTA – 20 CZERWCA 2020

18:30 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak – Piotr Czachowski, Mikołaj Kruk

19:25 Serie A TIM – 25. kolejka: TORINO FC – PARMA CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

21:40 Serie A TIM – 25. kolejka: HELLAS WERONA – CAGLIARI CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

NIEDZIELA – 21 CZERWCA 2020

19:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak – Mikołaj Kruk, Piotr Czachowski

19:25 Serie A TIM – 25. kolejka: ATALANTA BC – US SASSUOLO CALCIO na żywo
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

21:25 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak – Mikołaj Kruk, Dominik Mucha

21:40 Serie A TIM – 25. kolejka: INTER MEDIOLAN – UC SAMPDORIA na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

23:45 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Mateusz Majak – Mikołaj Kruk, Dominik Mucha

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.