Rewanż Legii z Atromitosem w 3. rundzie el. Ligi Europy w TVP Sport HD

W rewanżowym starciu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa na wyjeździe zmierzy z greckim Atromitosem Ateny. W pierwszym pojedynku obu drużyn padł bezbramkowy remis. Transmisja spotkania w TVP Sport HD. Przed tygodniem przy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis, ale dużo […]

W rewanżowym starciu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa na wyjeździe zmierzy z greckim Atromitosem Ateny. W pierwszym pojedynku obu drużyn padł bezbramkowy remis. Transmisja spotkania w TVP Sport HD.

Przed tygodniem przy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis, ale dużo lepiej zaprezentowała się drużyna Legii Warszawa. Gospodarze przez większą część meczu kontrolowała przebieg meczu, problem był jednak w stwarzaniu sobie bramkowych okazji. W pierwszej połowie meczu legioniści praktycznie ani razu nie potrafili zagrozić bramce Greków. W drugiej części meczu gospodarzom udało się kilkukrotnie przedostać się w pole karne rywali, ale raziła nieskuteczność.

W tamtym spotkaniu Atromitos był dramatycznie słaby, wystarczy napisać, że poprzednie zespoły które przyjeżdżały na Łazienkowską w tych eliminacjach Ligi Europy, czyli fiński KuPS Kuopio i gibraltarski Europa FC, który jest zespołem amatorskim, stworzyły sobie więcej okazji bramkowych niż Atromitos. Jednak cel, który sobie założyli przed meczem, czyli bezbramkowy remis, udało im się osiągnąć.

Teraz Grekom na pewno będzie sprzyjać pogoda, bo w Atenach będzie piekielnie gorąco, na dzisiaj zapowiadana jest temperatura 36 stopni Celsjusza. Dodatkowo mecz rozgrywany będzie o godzinie 18:00, co z pewnością nie będzie sprzyjać legionistom. Podopieczni Aleksandara Vukovića po spotkaniu mogą żałować, że nie rozstrzygnęli rywalizacji już w pierwszym spotkaniu, ale wszystko zweryfikuje boisko.

ŚRODA– 14 SIERPNIA 2019

17:05 Eliminacje Ligi Europy UEFA – 3. runda: STUDIO 
sport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila, Marcin Żewłakow

17:50 Eliminacje Ligi Europy UEFA – 3. runda: ATROMITOS ATENY – LEGIA WARSZAWA 
sport.tvp.pl
Komentarz: Michał Zawacki – Robert Podoliński

About Bartosz Głąb

Dziennikarz GOL24.pl zajmujący się piłkarską Ekstraklasą i 1. ligą, oraz współpracujący z TakSięGra.pl