Rywalizacja kierowców Formuły 2 i Formuły 3 na antenach Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News

Grand Prix Francji to nie tylko rywalizacja na najwyższym stopniu zaawansowania. Na torze Paul Ricard wystąpią również kierowcy startujący w seriach juniorskich stanowiących bezpośrednie zaplecze Formuły 1 – F2 i F3.  Kierowcy walczący o tytuł zwycięzcy serii F2 w sezonie […]

Grand Prix Francji to nie tylko rywalizacja na najwyższym stopniu zaawansowania. Na torze Paul Ricard wystąpią również kierowcy startujący w seriach juniorskich stanowiących bezpośrednie zaplecze Formuły 1 – F2 i F3. 

Kierowcy walczący o tytuł zwycięzcy serii F2 w sezonie 2019 dwanaście razy przystąpią do rywalizacji na torze. W ten weekend zobaczymy piątą odsłonę ich poczynań. Po zmaganiach w Bahrajnie, Azerbejdżanie, Hiszpanii i Monako, teraz będą towarzyszyć królowej sportów motorowych we Francji. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie Nicholas Latifi, który uzbierał 95. punktów. Zaledwie o jeden punkt mniej na swoim koncie ma Nyck de Vries. Liderujący Kanadyjczyk to aktualny kierowca rezerwowy zespołu Williamsa. Latifi będzie brał udział w kilku pierwszych sesjach treningowych F1, zastępując etatowych kierowców ekipy z Grove. Tak było podczas Grand Prix Kanady, kiedy to na pierwszym treningu pauzował Robert Kubica. Podobnie będzie również we Francji, z tym, że tutaj Kanadyjczyk zasiądzie za sterami samochodu George’a Russella.

Dziewięć wyścigów liczy kalendarz serii Formuła 3. Kierowcy tej klasy wyścigowej towarzyszą  Formule 1 wyłącznie przy okazji wyścigów rozgrywanych w Europie. Po zawodach w Hiszpanii i Monako na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Robert Shwartzman. W F3 nigdy nie brakuje emocji. Brak doświadczenia kierowców niejednokrotnie sprawia, że dosyć często możemy oglądać różnego rodzaju incydenty, które wpływają na przebieg rywalizacji na torze.

W piątek odbędą się kwalifikacje obu serii. Sobota to czas dłuższych wyścigów, a w niedzielę tradycyjnie odbędą się sprinty. Całość rywalizacji zobaczymy na antenach Polsatu Sport News i Polsatu Sport Extra. Zmagania komentować będą Grzegorz Jędrzejewski i Krystian Sobierajski.

PIĄTEK – 21 CZERWCA 2019

20:30 Formuła 2 – Grand Prix Francji: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla


21:30 Formuła 3 – Grand Prix Francji: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla

SOBOTA – 22 CZERWCA 2019

19:30 Formuła 3 – Grand Prix Francji: WYŚCIG 1 
Ipla


23:15 Formuła 2 – Grand Prix Francji: WYŚCIG 1 
Ipla

NIEDZIELA – 23 CZERWCA 2019

09:25 Formuła 3 – Grand Prix Francji: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla


10:35 Formuła 2 – Grand Prix Francji: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk