Siatkarski Puchar Włoch w SportKlubie

W najbliższy weekend w Casalecchio di Reno odbędzie turniej Final Four siatkarskiego Pucharu Włoch. W rywalizacji o krajowe trofeum zaprezentują się m.in. lider Serie A1 i Mistrz Włoch. Kto sięgnie po tytuł? SportKlub pokaże półfinałową rywalizację między Diatec Trentino a Azimut Modena, […]

W najbliższy weekend w Casalecchio di Reno odbędzie turniej Final Four siatkarskiego Pucharu Włoch. W rywalizacji o krajowe trofeum zaprezentują się m.in. lider Serie A1 i Mistrz Włoch. Kto sięgnie po tytuł?

SportKlub pokaże półfinałową rywalizację między Diatec TrentinoAzimut Modena, czyli obecnie trzecią i czwartą drużyną ligowych rozgrywek we Włoszech, co zapowiada bardzo wyrównane spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Obie ekipy spotkały się w poprzednim sezonie w półfinale rozgrywek Serie A1. Wówczas górą okazali się zawodnicy z Modeny, którzy wywalczyli awans do finału w czterech meczach. Również taki skład miał finał ubiegłorocznego Pucharu Włoch i także wówczas, w Mediolanie lepsi okazali się siatkarze Azimut. W tym sezonie w lidze rozegrano jeden mecz z udziałem obu ekip. Zwycięstwo odnieśli siatkarze Roberto Piazzy. Oznacza to, że zawodnicy z Modeny wygrali ostatnie pięć z sześciu potyczek z Diatec Trentino. Srebrni medaliści Mistrzostw Włoch będą chcieli poprawić ten negatywny bilans w sobotę na przedmieściach Bolonii.

W drugim półfinale zmierzą się Cucine Lube Civitanova z Pallavolo Piacenza.

pasek2

SOBOTA – 28 STYCZNIA 2017

22:30 Coppa Italia Final Four – 1/2 Finału: DIATEC TRENTINO – AZIMUT MODENA premiera.200
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman

NIEDZIELA – 29 STYCZNIA 2017

17:30 Coppa Italia Final Four – Finał: ??? – ??? na żywo
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)