Siatkarskie ME kobiet i mężczyzn 2015 oraz 2017 na antenach Polsatu

Telewizja Polsat nabyła prawa do siatkarskich Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w 2015 oraz 2017 roku. Są to prawa na wyłączność i na wszystkie pola eksploatacji: telewizja, Internet i sieci mobilne. Będą to kolejne duże siatkarskie imprezy, które Polsat będzie […]

Telewizja Polsat nabyła prawa do siatkarskich Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w 2015 oraz 2017 roku. Są to prawa na wyłączność i na wszystkie pola eksploatacji: telewizja, Internet i sieci mobilne. Będą to kolejne duże siatkarskie imprezy, które Polsat będzie relacjonował na swoich antenach. Co ważne, siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017 roku odbędą się w Polsce.

http://dl.pzps.pl/20086,scaleCrop=625x260/918W4102.jpg

Polsat od lat towarzyszy polskiej i światowej siatkówce. Najważniejsze krajowe i światowe imprezy siatkarskie są transmitowane właśnie na antenach Polsatu. Stacja jest ważnym partnerem Fédération Internationale de Volleyball (FIVB), jak i polskich władz siatkarskich.

Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat:

Nabycie praw do siatkarskich Mistrzostw Europy 2017 roku jest konsekwentnym działaniem wynikającym z obranej przez nas strategii. Nie możemy zawieźć kibiców siatkówki, którzy wiedzą, że od lat konsekwentnie stawiamy na tę dyscyplinę. Przypominam, iż walkę Polaków o złoto obejrzało średnio niemal 10 mln widzów a Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 były największym sportowym wydarzeniem o randze światowej w Polsce. Cieszę się, że będziemy transmitować dwie kolejne edycje siatkarskich ME, z nadzieją, że nasze reprezentacje powiększą swój medalowy dorobek. W 2017 roku znów będziemy mieli zaszczyt gościć najlepsze drużyny starego kontynentu.

Najbliższe Mistrzostwa Europy kobiet odbędą się jesienią 2015 roku w Holandii i Belgii, a mężczyzn we Włoszech i Bułgarii. W 2017 roku, Polska będzie gospodarzem turnieju mężczyzn, a panie zagrają o mistrzowski tytuł w Azerbejdżanie.

W Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News, można oglądać mecze obu naszych reprezentacji w mistrzostwach Europy i świata, Ligę Światową i World Grand Prix, ligowe rozgrywki Plus Ligi i OrlenLigi, jak i Ligę Mistrzów, Ligę Mistrzyń, Puchar CEV, a także Klubowe Mistrzostwa Świata.

źródło: informacja prasowa telewizji Polsat

About Zygmunt Wiśniewski