Skeleton: PŚ w Sankt Moritz na antenie Orange sport!

Półmetek sezonu Pucharu Świata w skeletonie za nami. Zawodnicy, po rywalizacji w niemieckim Winterbergu, o kolejne punkty walczyć będą w szwajcarskim Sankt Moritz. Na relacje ze ślizgów mężczyzn i kobiet zapraszamy do Orange sport! Po rocznej przerwie Puchar Świata w […]

Półmetek sezonu Pucharu Świata w skeletonie za nami. Zawodnicy, po rywalizacji w niemieckim Winterbergu, o kolejne punkty walczyć będą w szwajcarskim Sankt Moritz. Na relacje ze ślizgów mężczyzn i kobiet zapraszamy do Orange sport!

Po rocznej przerwie Puchar Świata w skeletonie wraca do Sankt Moritz. Przed rokiem bowiem nie było tego miejsca w kalendarzu zawodów.

Poprzednie zawody zaliczany do cyklu pucharowego odbyły się w Winterbergu. Na niemieckiej ziemi najlepszy wśród mężczyzn okazał się Łotysz, Martins Dukurs, który wyprzedził swojego brata, Tomassa. Na najniższym stopniu podium stanął Alexandr Tretiakow. Rywalizację wśród pań wygrała z kolei Brytyjka Elizabeth Yarnold. Nieco gorsze od zwyciężczyni były Amerykanka Noelle Pikus-Pace i Kanadyjka Sarah Reid.

Obecnie na czele klasyfikacji generalnej znajduje się znajdują się: Alexandr Tretiakow (mężczyźni) i Elizabeth Yarnold (kobiety). Zarówno Rosjanin, jak i Brytyjka mają na koncie po jednej wygranej w tym sezonie. Wiceliderem wśród panów jest zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu, Martins Dukurs.

górny pasek

PIĄTEK – 10 STYCZNIA 2014

10:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport

pasek
11:30
Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 2. ZJAZD na żywo
Orange Sport
pasek

SOBOTA – 11 STYCZNIA 2014

08:30 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG KOBIET – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport

pasek
10:45
Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG KOBIET – 2. ZJAZD na żywo
Orange Sport
pasek

NIEDZIELA – 12 STYCZNIA 2014

09:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG MĘŻCZYZN – 1. ZJAZD na żywo
Orange Sport

pasek
11:30
Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: ŚLIZG MĘŻCZYZN2. ZJAZD na żywo
Orange Sport

górny pasek


About Piotr Barwaśny