Skoczkowie powracają! Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle na antenach TVP i Eurosportu

To już w ten weekend. Skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji o Puchar Świata. Już po raz trzeci gospodarzem pierwszego weekendu w nowym sezonie będzie Wisła.  Po długim czasie oczekiwania wreszcie nadszedł ten moment. Od najbliższego weekendu przez długie cztery miesiące […]

To już w ten weekend. Skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji o Puchar Świata. Już po raz trzeci gospodarzem pierwszego weekendu w nowym sezonie będzie Wisła. 

Po długim czasie oczekiwania wreszcie nadszedł ten moment. Od najbliższego weekendu przez długie cztery miesiące będziemy pasjonować się rywalizacją skoczków. Zawodnicy trenowani przez Michala Dolezala powinni z powodzeniem zadbać o zagwarantowanie pozytywnych emocji. Jak to bywa przed każdym sezonem, również i w tym roku przed rozpoczęciem zmagań rodzi się wiele pytań. Chyba najważniejszym z nich jest kwestia nowego trenera kadry. Jak poradzą sobie Polacy pod wodzą Michala Dolezala? Fakt, że Czech był już obecny w naszej kadrze także w czasie kadencji Stefana Horngachera, z pewnością ułatwi pracę w najbliższych sezonach. Wszyscy zawodnicy doskonale znają Dolezala i zdążyli już zaznajomić się z jego wizją patrzenia na skoki narciarskie. Pozostaje mieć nadzieję, że cała polska kadra będzie w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i przez cały sezon, aż do Mistrzostw Świata w lotach w Planicy, ich dyspozycja będzie pozwalała na osiąganie satysfakcjonujących pozycji.

Cały nadchodzący sezon, podobnie jak w roku ubiegłym będziemy mogli śledzić na antenach Telewizji Polskiej i Eurosportu. Publiczny nadawca pokaże wszystkie konkursy, a także kwalifikacje do zmagań w Wiśle, Zakopanem i Rasnovie. Zawody będą transmitowane w TVP 1, TVP Sport, a także na stronie internetowej tvpsport.pl. Komentatorami stacji będą Sebastian Szczęsny, Przemysław Babiarz oraz Stanisław Snopek. Każdą skokową transmisję poprzedzać będą studia, w których będziemy mogli oglądać wywiady ze skoczkami, archiwalne materiały, czy też stałe cykle związane z dyscypliną. Wejścia studyjne prowadzić będą Maciej Kurzajewski, Maciej Jabłoński i Marcin Rams. Podczas każdego weekendu Pucharu Świata na miejscu wydarzeń pracować będzie co najmniej dwuosobowa ekipa reporterska. W gronie ekspertów TVP zadebiutuje Łukasz Rutkowski. Oprócz niego, będziemy mogli usłyszeć także opinie Adama Małysza, Apoloniusza Tajnera, czy też Mateusza Lelenia.

Nowością, jeśli chodzi o transmisje w Eurosporcie, będą relacje z niedzielnych sesji kwalifikacyjnych, które zazwyczaj odbywają się tuż przed rozpoczęciem konkursu. Podstawowy duet komentatorski stacji będą tworzyć dobrze znani dziennikarze – Marek Rudziński i Igor Błachut. W roli reportera podczas wszystkich konkursów oprócz zmagań w Sapporo, pracować będzie Kacper Merk. W studiu Eurosportu będziemy mogli zobaczyć m.in. Jakuba Kota, który po ubiegłorocznym pobycie w TVP, powrócił do amerykańskiego nadawcy. Oprócz Kota, gośćmi w studiu będą także Krzysztof Biegu oraz Jakub Pieczatowski. Nowym elementem będą studia łączone z wielu dyscyplin sportowych, które będą odbywać się w ten sam weekend.

Inauguracja sezonu 2019/2020 nastąpi już w najbliższy weekend. W piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę odbędzie się rywalizacja drużynowa.

PIĄTEK – 22  LISTOPADA 2019

17:05 Puchar Świata, Wisła: STUDIO 
*(od 17:50 również w TVP 1) 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:55 Puchar Świata, Wisła: KWALIFIKACJE 
TVP Sport HDEurosport 1 HDEurosport Playersport.tvp.plIpla

SOBOTA – 23 LISTOPADA 2019

12:10 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:05 
Puchar Świata, Wisła: STUDIO 
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:00 Puchar Świata, Wisła: KONKURS DRUŻYNOWY 
TVP Sport HDEurosport 1 HDEurosport Playersport.tvp.plIpla


NIEDZIELA – 24 LISTOPADA 2019

10:45 Puchar Świata, Wisła: STUDIO 
*(od 11:15 również w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

11:30 Puchar Świata, Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY 
TVP Sport HDEurosport 1 HDEurosport Playersport.tvp.plIpla

About Michał Winiarczyk