Skoki przez przeszkody na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Najbardziej popularna i najprostsza w odbiorze dyscyplina jeździecka zakończy zmagania na olimpijskim hipodromie w Tokio. W rywalizacji w skokach przez przeszkody, niestety, nie zobaczymy Polaków. Mimo że kwalifikacje indywidualne bazują na drużynowych, skoki przez przeszkody to jedyna konkurencja, w której […]

Najbardziej popularna i najprostsza w odbiorze dyscyplina jeździecka zakończy zmagania na olimpijskim hipodromie w Tokio. W rywalizacji w skokach przez przeszkody, niestety, nie zobaczymy Polaków.

Mimo że kwalifikacje indywidualne bazują na drużynowych, skoki przez przeszkody to jedyna konkurencja, w której rywalizacja w Tokio toczyć się będzie całkowicie oddzielnie. Najpierw odbędzie się konkurs indywidualny – pierwszego dnia wystąpi wszystkie 75 par, z których tylko 30 awansuje do środowego finału. W nim ewentualne remisy na pozycjach medalowy rozstrzygnie rozgrywka.

W rywalizacji drużynowej, podobnie jak w pozostałych jeździeckich dyscyplinach, drużyny są trzyosobowe – nie będzie zatem, jak w Pucharze Narodów, odejmowania najsłabszego wyniku. W przypadku eliminacji lub wycofania się jednego z członków zespołu, kraj ten będzie sklasyfikowany za ekipami, które ukończą rywalizację w komplecie. Również i tym razem w finałowym konkursie, w którym weźmie udział 10 najlepszych drużyn, ewentualne remisy oznaczać będą rozgrywkę.

Stawka zmagań olimpijskich prezentuje się imponująco – Steve Guerdat, Martin Fuchs, Niels Bruynseels, Grégory Wathelet, Peder Fredricson, Henrik von Eckermann, Ben Maher, Daniel Deusser, Pénélope Leprevost, Kent Farrington czy Edwina Tops-Alexander to ścisła czołówka światowej elity. Ponadto w reprezentacji USA wystąpi Jessica Springsteen – córka popularnego w latach 70. i 80. rockmana, Bruce’a Springsteena. Wraz z Farringtonem i Laurą Kraut będzie chciała poprawić wynik z Rio, gdzie drużyna USA zdobyło srebro, przegrywając z Francuzami. Indywidualnie na to samo liczy Fredricson – Szwed pięć lat temu przegrał rozgrywkę z Nickiem Skeltonem, którego tym razem brakuje w kadrze brytyjskiej.

Typy redakcji:
Skoki przez przeszkody drużynowo: Szwajcaria
Skoki przez przeszkody indywidualnie: Peder Fredricson (Szwecja)

WTOREK – 3 SIERPNIA 2021

11:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: SKOKI INDYWIDUALNE – KWALIFIKACJE na żywo

ŚRODA – 4 SIERPNIA 2021

11:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: SKOKI INDYWIDUALNE – FINAŁY na żywo

PIĄTEK – 6 SIERPNIA 2021

11:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: SKOKI DRUŻYNOWE – KWALIFIKACJE na żywo

SOBOTA – 7 SIERPNIA 2021

11:55 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: SKOKI PRZEZ PRZESZKODY DRUŻYNOWO – FINAŁ na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.