Speedway of Nations w Lublinie w CANAL+

Zawody z cyklu Speedway of Nations kończą sezon żużlowy, który – mimo pandemicznych problemów – udało się przeprowadzić. W Polsce poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia ligowe, ale na torze w Lublinie ścigać się będą jeszcze o drużynowe mistrzostwo świata. Transmisje w […]

Zawody z cyklu Speedway of Nations kończą sezon żużlowy, który – mimo pandemicznych problemów – udało się przeprowadzić. W Polsce poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia ligowe, ale na torze w Lublinie ścigać się będą jeszcze o drużynowe mistrzostwo świata. Transmisje w piątek i sobotę w CANAL+ Sport i CANAL+ Premium.

Rywalizacja na lublińskiej arenie dość długi czas była zagrożona. Wbrew pozorom, nie chodziło o kwestie sanitarne (chociaż i te nie dopomagają), ale o prognozy pogody, które – delikatnie określając sytuację – nie były najlepsze. Na piątek i sobotę zapowiadano ulewne deszcze, które na Lubelszczyźnie panowały zresztą od kilku dni. Obawiano się o możliwość nieprzygotowania toru, który miał przypominać bagno, jak określali to przebywający od jakiegoś czasu na miejscu zawodnicy reprezentacji Polski oraz trener kadry żużlowców – Marek Cieślak. Jednak wszystko wskazuje na to, że zawody się odbędą.

Seria Speedway of Nations do tej pory miała dwie edycje rozgrywane w 2018 r. we Wrocławiu oraz w 2019 r. w rosyjskiej Togliatti. To, oczywiście, kontynuacja dobrze znanych Drużynowych Mistrzostw Świata i Drużynowego Pucharu Świata, które trwają nieprzerwanie już od 1960 r.

Obrońcami podwójnego tytułu są Rosjanie. Polacy przed rokiem zajęli 2. miejsce, a jeszcze 12 miesięcy wcześniej byli trzeci. Teraz na pewno mają wielkie apetyty na triumf. Szczególnie na ojczystej ziemi. I to w roku podwójnego indywidualnego mistrzostwa świata swojego lidera – Bartosza Zmarzlika, który zapowiadał, że będzie chciał poprowadzić drużynę narodową do złota na globalnym Czempionacie.

PIĄTEK – 16 PAŹDZIERNIKA 2020

18:30 Speedway of Nations, Lublin – 1. runda finałowa: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


19:00 Speedway of Nations, Lublin – 1. runda finałowa: ZAWODY na żywo

SOBOTA – 17 PAŹDZIERNIKA 2020

18:30 Speedway of Nations, Lublin – 2. runda finałowa: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo


19:00 Speedway of Nations, Lublin – 2. runda finałowa: ZAWODY na żywo

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.