Spotkania 9. kolejki PlusLigi z Olsztyna i Radomia na antenie Polsatu Sport

Polsat Sport pokaże dwa spotkania 9. serii gier siatkarskiej OrlenLigi. W piątek będziemy w Olsztynie na hicie tej kolejki. Dzień później zobaczymy starcie jednych z największych rozczarowań tego sezonu. Indykpol AZS Olsztyn kapitalnie rozpoczął rozgrywki PlusLigi. Zajmuje obecnie czwartą pozycję. […]

Polsat Sport pokaże dwa spotkania 9. serii gier siatkarskiej OrlenLigi. W piątek będziemy w Olsztynie na hicie tej kolejki. Dzień później zobaczymy starcie jednych z największych rozczarowań tego sezonu.

Indykpol AZS Olsztyn kapitalnie rozpoczął rozgrywki PlusLigi. Zajmuje obecnie czwartą pozycję. Zawodnicy Andrei Gardiniego zdobyli 18. punktów w ośmiu meczach. Tylko Jastrzębski Węgiel oraz Akademicy z Warszawy potrafili znaleźć patent na Olsztynian. Bardzo wysokie miejsce w tabeli Indykpol zawdzięcza równej grze całego zespołu, ale na większą uwagę zasługują Jan Hadrava oraz Wojciech Włodarczyk – najlepiej punktujący zawodnicy w klubie. W Hali Urania zaprezentuje się lider i obrońca tytułu – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Goście grają najrówniej z całej stawki i nie mają na swoim koncie większej wpadki, czyli porażki ze zdecydowanie niżej klasyfikowanym rywalem. Jedyna porażka miała miejsce w starciu ze Skrą Bełchatów, która także plasuje się w czołówce ligi. Podopieczni Ferdinando de Giorgi chcą z pewnością utrzymać pierwszą pozycję w tabeli, a przy odrobinie szczęścia – odskoczyć od Skry czy Jastrzębskiego Węgla.

Słabo rozgrywki rozpoczynają siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Rewelacja poprzedniego sezonu, która walczyła przez długi czas o strefę medalową, w tym roku spisuje się bardzo słabo. Z 7. punktami wyprzedzają tylko BBTS Bielsko-Biała oraz Espadon Szczecin. Z taką dyspozycją będzie bardzo ciężko powtórzyć ubiegłoroczny wynik. Także gorzej niż przed rokiem radzi sobie Lotos Trefl Gdańsk. Dla zespołu Andrei Anastasiego 8. miejsce nie może być uznane jako sukces, patrząc na wyniki z poprzednich lat. Ekipa z Trójmiasta ma jednak za sobą spotkania z ubiegłorocznymi medalistami, co oznacza, że przed nimi starcia z teoretycznie słabszymi rywalami. W nich Lotos powinien zdobywać punkty, dzięki którym zniweluje – przynajmniej w pewnym stopniu – stratę do czoła tabeli.

PIĄTEK – 18 LISTOPADA 2016

20:15 Plusliga – 9. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 19 LISTOPADA 2016

14:45 Plusliga – 9. kolejka: CERRAD CZARNI RADOM – LOTOS TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)