Start sezonu biegów narciarskich w Eurosporcie i TVP Sport

Po inauguracji Pucharu Świata skoczków narciarskich, tradycyjnie kolejne konkursy połączone są z inauguracją sezonu w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zmagania biegowe pokażą Eurosport i TVP Sport. Jako pierwsze rozegrane zostaną sprinty techniką klasyczną kobiet i mężczyzn. W sobotę ponownie […]

Po inauguracji Pucharu Świata skoczków narciarskich, tradycyjnie kolejne konkursy połączone są z inauguracją sezonu w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zmagania biegowe pokażą Eurosport i TVP Sport.

Jako pierwsze rozegrane zostaną sprinty techniką klasyczną kobiet i mężczyzn. W sobotę ponownie odbędą się biegi „klasykiem” – na 10 km kobiet i 15 km mężczyzn. Tradycyjne Ruka Triple zakończy bieg na tym samym dystansie techniką dowolną, ale rozgrywany w formie biegu pościgowego na podstawie poprzednich dwóch startów.

Wśród zgłoszonych znajdują się największe gwiazdy biegów. Therese Johaug poprowadzi kadrę Norweżek, w której zabraknie w tym sezonie Ingvild Flugstad Oestberg, natomiast wśród panów liderem reprezentacji, która zdominowała tę dyscyplinę w ostatnich latach będzie niezmiennie Johannes Hoesflot Klaebo, który jednak w ubiegłym sezonie przegrał rywalizację o Kryształową Kulę z Aleksandrem Bolszunowem. Obrońca trofeum również pojawi się w Ruce, tym razem bez krajowego konkurenta, Siergieja Ustiugowa obok.

Na uwagę zasługuje też skład kadry Szwecji – na inauguracji nie wystartuje Charlotte Kalla, za to już pierwszego dnia oczy kibiców zwrócone będą na Linn Svahn i Jonnę Sundling, dwie najlepsze zawodniczki ubiegłorocznej klasyfikacji sprinterskiej. Na dystansach jednak ta nacja wydaje się być w odwrocie – poza wspomnianą Kallą jedynie Ebba Anderson znalazła się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej, natomiast u panów w ubiegłym sezonie jedyne podia zdobywali sprinterzy.

Na zawodach w Finlandii zobaczymy też reprezentację Polski. Po raz pierwszy w Pucharze Świata pod wodzą Martina Bajčičáka wystąpią Monika Skinder, Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz, natomiast Lukaš Bauer zabrał ze sobą Macieja Staręga, braci Dominika i Kamila Burych, Mateusza Haratyka i Kacpra Antolca. Do formy po przerwie w treningach spowodowanych koronawirusem nie wróciła jeszcze Izabela Marcisz, która znajdowała się w pierwotnie ogłoszonej przez PZN kadrze.

PIĄTEK – 27 LISTOPADA 2020

12:20 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN ST. KLASYCZNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

09:30 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: BIEG NA 10 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

12:40 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: BIEG NA 15 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

11:45 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: BIEG NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET 
Eurosport Player
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

12:40 Puchar Świata, Ruka, Finlandia: BIEG NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski