Startuje siatkarska Liga Mistrzów. Transmisje w sportowych kanałach Polsatu

Choć trudno w to uwierzyć, od historycznego final four Ligi Mistrzów w Berlinie z udziałem dwóch polskich klubów minęło już ponad siedem miesięcy. Już w najbliższy wtorek siatkarska Champions League powróci i to z trzema drużynami z PlusLigi. Wszystkie mecze […]

Choć trudno w to uwierzyć, od historycznego final four Ligi Mistrzów w Berlinie z udziałem dwóch polskich klubów minęło już ponad siedem miesięcy. Już w najbliższy wtorek siatkarska Champions League powróci i to z trzema drużynami z PlusLigi. Wszystkie mecze z ich udziałem na żywo transmitować będą sportowe anteny Polsatu.

LOTOS TREFL GDAŃSK – VOJVODINA NS SEME NOWY SAD
Dla ekipy z Trójmiasta będzie to debiut w tych elitarnych rozgrywkach. Wicemistrzowie Polski zostali rzuceni na głęboką wodę, gdyż w grupie przyjdzie im zmierzyć się z Modena Volley, ACH Volley Ljubljana, a także z Vojvodiną NS Seme Novi Sad. Z tą ostatnią gdańszczanie rozegrają swoje pierwsze, historyczne spotkanie. Drużyna z Serbii powraca do Ligi Mistrzów po ośmiu latach przerwy. W ubiegłym sezonie ligowym zajęła trzecią lokatę, ale może wystąpić w Champions League dzięki dzikiej karcie, którą otrzymała od CEV. Złożona jest niemal w całości z lokalnych zawodników, ale raczej jeszcze nieznanych szerszej publiczności. Dawniej barw tego klubu bronili m.in. Slobodan Kovać, Nikola Grbić, Bojan Janić, Konstantin Čupković, Marko Podraščanin, czy obecny trener zespołu, Strahinja Kozić.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW – DRAGONS LUGANO
Mistrzowie Polski i srebrni medaliści ubiegłej edycji Ligi Mistrzów na początek zmagań w nowym sezonie zagrają z mistrzami Szwajcarii, Dragons Lugano. Jest to zespół złożony z ciekawych osobistości, jak choćby Teodor Todorov, Matti Hietanen, Nikola Rosić, czy srebrny medalista niedawno zakończonych Mistrzostw Europy, Jan Pokersnik. Rzeszowianie mają dość mocno zmieniony skład w porównaniu do tego, który jeszcze kilka miesięcy temu święcił ogromne triumfy na polskich i europejskich parkietach. Przed tygodniem rzeszowianie przegrali spotkanie o Superpuchar Polski z Lotosem Treflem 2:3, zaś w weekend pokonali – choć nie bez kłopotów – AZS Częstochowa. Widać, że potrzebują jeszcze czasu na zgranie, ale już w środę przyjdzie kolejny ważny egzamin. Być może fakt, że będzie to pierwszy mecz nowego sezonu w hali Podpromie spowoduje, że podopieczni Andrzeja Kowala zaprezentują siatkówkę, jakiej oczekują od nich kibice.

DUKLA LIBEREC – PGE SKRA BEŁCHATÓW
W Bełchatowie także zaszło sporo zmian po dość nieudanym dla nich sezonie. Wśród 24 zespołów uczestniczących w Lidze Mistrzów znaleźli się dzięki dzikiej karcie od CEV. Teraz pragną udowodnić, że otrzymali ją zasłużenie. Trafili do grupy E, gdzie obok Cucine Lube Civitanova, a także Knack Roeselare przyjdzie im zmierzyć się z Mistrzami Czech, Duklą Liberec, a nastąpi to już w najbliższy czwartek. Drużyna ta przeżywała bardzo długi rozbrat z tymi elitarnymi rozgrywkami. Ostatni raz bowiem gościli w nich w sezonie 2002/2003. Aktualnie jej kadra to mieszanka rutyny z młodością. O tym, jaki przyniesie to efekt, przekonamy się w czwartek wieczorem.

pasek2


WTOREK – 3 LISTOPADA 2015

17:00 Liga Mistrzów CEV, grupa F: DYNAMO MOSKWA – VFB FRIEDRICHSHAFEN na-żywo
Polsat Sport News

18:00
 Liga Mistrzów CEV, grupa B: LOTOS TREFL GDAŃSK – VOJVODINA NS SEME NOWY SAD na-żywo

Polsat Sport HD

ŚRODA – 4 LISTOPADA 2015

18:00 Liga Mistrzów CEV, grupa G: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – DRAGONS LUGANO na żywo
Polsat Sport Extra HD


23:00 Liga Mistrzów CEV, grupa C: TOURS VB – PAOK premiera.200
Polsat Sport Extra HD

23:00
Liga Mistrzów CEV, grupa A: BERLIN RECYCLING VOLLEYS – ARKAS IZMIR premiera.200
Polsat Sport News

CZWARTEK – 5 LISTOPADA 2015

01:00 Liga Mistrzów CEV, grupa B: ZIRAAT BANKASI ANKARA – PARIS VOLLEY premiera.200
Polsat Sport News

01:00 
Liga Mistrzów CEV, grupa E: CUCINE LUBE CITITANOVA – KNACK ROESELARE premiera.200

Polsat Sport Extra HD

13:30
 Liga Mistrzów CEV, grupa A: MAREK UNION-IVKONI DUPNISTA – BELGORIE BELGOROD premiera.200

Polsat Sport Extra HD

18:00 Liga Mistrzów CEV, grupa D: BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA – HALBANK ANKARA na żywo
Polsat Sport News

18:00 
Liga Mistrzów CEV, grupa E: DUKLA LIBEREC – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo

polsat-sport-hd.120

20:30 
Liga Mistrzów CEV, grupa C: TRENTINO DIATEC – NOLIKO MAASEIK na żywo

polsat-sport-hd.120

21:30 Liga Mistrzów CEV, grupa F: ACH VOLLEY LJUBLIJANA – MODENA VOLLEY premiera.200
Polsat Sport News

23:00 
Liga Mistrzów CEV, grupa D: HYPO TIROL INNSBRUCK – ZENIT KAZAN premiera.200
Polsat Sport Extra HD

23:30
 Liga Mistrzów CEV, grupa G: VOLLEY BEHAPPY2 ASSE-LENNIK – TOMIS CONSTANTA premiera.200

Polsat Sport News
pasek2

About Krzysztof Sędzicki