Techniczna część alpejskich mistrzostw świata w Eurosporcie

Po problemach z pogodą w pierwszych dniach i niespodziankach w konkurencjach szybkościowych oraz emocjonującej superkombinacji na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim do rozegrania pozostały konkurencje techniczne. Zawody w Cortinie d’Ampezzo pokazuje Eurosport. We wtorek i środę rozegrana zostanie rywalizacja równoległa […]

Po problemach z pogodą w pierwszych dniach i niespodziankach w konkurencjach szybkościowych oraz emocjonującej superkombinacji na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim do rozegrania pozostały konkurencje techniczne. Zawody w Cortinie d’Ampezzo pokazuje Eurosport.

We wtorek i środę rozegrana zostanie rywalizacja równoległa – indywidualna i drużynowa. O ile jest to najbardziej loteryjna konkurencja, o czym mogą świadczyć podia Pauli Moltzan i Alexandra Schmida w Lech/Zürs w listopadzie, najlepszych slalomistów zawsze należy upatrywać w roli faworytów, jednak specyfika konkurencji sprawia, że mogą oni wpaść na siebie we wcześniejszych rundach i pozbawić się szans na medal. W rywalizacji drużyn mieszanych z pewnością na podium nie liczy Petra Vlhová, a i wśród Amerykanów ciężko znaleźć godnego partnera dla Mikaeli Shiffrin. Tutaj zatem swoich szans na kolejne złoto upatrywać mogą Austriacy i Szwajcarzy.

W rywalizacji gigantowej szczególnie liczymy na dobry wynik Maryny Gąsienicy-Daniel. Dziewiąty czas slalomu do kombinacji pokazał, że nasza najlepsza alpejka jest w wysokiej formie i może powalczyć o pierwszą dziesiątkę mistrzostw świata. Ponadto w tej konkurencji zaprezentuje się 19-letnia Magdalena Łuczak, tegoroczna mistrzyni Polski, która regularnie startuje w Pucharze Europy. To właśnie gigant będzie też największą nadzieją na medale gospodarze – Marta Bassino i Federica Brignone do Cortiny przyjechały w roli liderek kadry włoskiej, a to w tej konkurencji czują się najmocniej. U panów zaś oczy skierowane będą na Alexisa Pinturault, który z pewnością jest niepocieszony „tylko” srebrem w kombinacji, a także Marco Odermatta, któremu nie powiodło się w supergigancie.

W slalomie rywalizacja pań wydaje się ograniczać do Vlhovej, Shiffrin, Michelle Gisin, Wendy Holdener oraz Kathariny Liensberger, jednak gdyby któraś z nich przeszarżowała w walce o medale mistrzostw świata, kolejne zawodniczki mogą włączyć się do walki o podium. U panów sytuacja jest bardziej wyrównana, choć tu faworytem numer jeden wydaje się Marco Schwarz – udowodnił to już w trakcie kombinacji. Za jego plecami jest jednak sporo zawodników, którzy już stawali w tym sezonie na podium Pucharu Świata, jak i tych, którzy do tej pory zawodzili oczekiwania kibiców – jak choćby Henrik Kristoffersen, który w Chamonix w ostatnim slalomie przed mistrzostwami zainkasował 100 punktów dopiero po raz drugi w sezonie.

16 LUTEGO 2021

13:45 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: SLALOM RÓWNOLEGŁY KOBIET I MĘŻCZYZN 

17 LUTEGO 2021

12:30 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: DRUŻYNOWY SLALOM RÓWNOLEGŁY 

18 LUTEGO 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET


13:20
Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET

19 LUTEGO 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN


13:20
Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN

20 LUTEGO 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET


13:20
Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET

21 LUTEGO 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN


13:00
Mistrzostwa Świata, Cortina d’Ampezzo, Włochy: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski