Tour de l’Ain na antenach Eurosportu!

Ten tydzień obfituje w znakomite wyścigi kolarskie. Już w weekend czeka nas trzydniowy Tour de l’Ain. Na starcie wielu znakomitych kolarzy, między innymi: Nairo Quintana, Geraint Thomas i jeden Polak Łukasz Owsian w koszulce Team Arkea Samsic. Tour de l’Ain […]

Ten tydzień obfituje w znakomite wyścigi kolarskie. Już w weekend czeka nas trzydniowy Tour de l’Ain. Na starcie wielu znakomitych kolarzy, między innymi: Nairo Quintana, Geraint Thomas i jeden Polak Łukasz Owsian w koszulce Team Arkea Samsic.

Tour de l’Ain to przede wszystkim wyścig, w którym zaistniało dużo przyszłych mistrzów, takich jak Thibaut Pinot, Romain Bardet, Julian Alaphilippe, czy Warren Barguil, czyli obecni liderzy francuskiego kolarstwa. To nie przypadek. Zróżnicowanie terenu sprzyja uprawianiu kolarstwa. Naprzemiennie występujące równiny i góry potrafią sprowokować niesamowite pojedynki sprinterskie na koniec zażartego wyścigu.

Etap I to stosunkowo płaska 140-kilometrowa trasa z Montreal-La-Cluse do Ceyzeriat. Na drugim 141-metrowym etapie łączącym Lagnieu z Lelex Monts-Jura kolarzy czekają pierwsze poważne wzniesienia. W 145-kilometrowym Etapie III pomiędzy Saint Vulbas i Grand Colombier nastąpi kondycyjna selekcja zawodników. Dwa trudne podjazdy oraz trzeci do mety położonej 1501 m nad poziomem morza zweryfikują przygotowanie fizyczne oraz umiejętności kolarzy. Transmisje tego emocjonującego wyścigu w Eurosporcie.

PIĄTEK – 7 SIERPNIA 2020

14:00 Tour de L’Ain, Francja: ETAP I na żywo
Eurosport PlayerIpla

SOBOTA – 8 SIERPNIA 2020

14:00 Tour de L’Ain, Francja: ETAP II na żywo
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 9 SIERPNIA 2020

19:00 Tour de L’Ain, Francja: ETAP III 
Eurosport PlayerIpla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.