Trzecia kolejka Pucharu Sześciu Narodów w Canal+

Po wolnym weekendzie powracają rozgrywki Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Transmisję z sobotnich spotkań obejrzeć będzie można na kanałach platformy Canal+. Z trzech zaplanowanych na ten weekend spotkań do skutku dojdą tylko dwa. Niedzielny mecz Francuzów ze Szkotami został przełożony […]

Po wolnym weekendzie powracają rozgrywki Pucharu Sześciu Narodów w rugby. Transmisję z sobotnich spotkań obejrzeć będzie można na kanałach platformy Canal+.

Z trzech zaplanowanych na ten weekend spotkań do skutku dojdą tylko dwa. Niedzielny mecz Francuzów ze Szkotami został przełożony ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie Trójkolorowych. Jako pierwszy w tej kolejce odbędzie się mecz Włochów z Irlandczykami. Azzurri jako outsider nie tylko tej edycji, ale całych rozgrywek, odkąd dołączyli do nich w 2000 roku, zdecydowanie nie będą faworytem w starciu z ekipą, która podobnie jak oni po dwóch meczach ma na koncie dwie porażki, ale zdołała wywalczyć dwa punkty bonusowe do tabeli, przegrywając i z Walijczykami, i z Francuzami mniej niż siedmioma punktami.

Ciekawiej zapowiada się mecz w Cardiff, gdzie Walijczycy podejmować będą Anglię. Do tej pory gospodarze wygrali oba spotkania, mając jednak za rywali wspomnianych Irlandczyków, a także Szkotów, zwycięstwo nad którymi odnieśli tylko jednym punktem. Anglicy z kolei właśnie Szkotom ulegli 6:11 w pierwszej kolejce, a pięć z sześciu punktów, które mają w tej chwili w tabeli, tracąc tylko trzy do liderów, zdobyli na Włochach. Niemniej jednak to spotkanie, wobec chwilowej absencji Francuzów, rozstrzygnie o tym, kto będzie liderem rozgrywek po tym weekendzie. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że wygrana Walijczyków pozwoli im skompletować Potrójną Koronę za pokonanie wszystkich rywali z Wysp Brytyjskich.

SOBOTA – 27 LUTEGO 2021

15:10 Puchar Sześciu Narodów – 3. kolejka: WŁOCHY – IRLANDIA 

Komentarz: Robert Grzędowski – Andrzej Kopyt

17:40 Puchar Sześciu Narodów – 3. kolejka: WALIA – ANGLIA 

Komentarz: Mariusz Liedel – Andrzej Kopyt

About Wojciech Nowakowski