Trzecia runda SailGP w Sportklubie

Przed nami trzeci w tym roku weekend z serią SailGP. Zmagania katamaranów klasy F50 pokaże Sportklub. Tym razem załogi żeglować będą po kanale La Manche u wybrzeży hrabstwa Devon w pobliżu portu Plymouth. Rzecz jasna, duże nadzieje wiążą z tym […]

Przed nami trzeci w tym roku weekend z serią SailGP. Zmagania katamaranów klasy F50 pokaże Sportklub.

Tym razem załogi żeglować będą po kanale La Manche u wybrzeży hrabstwa Devon w pobliżu portu Plymouth. Rzecz jasna, duże nadzieje wiążą z tym gospodarze – wciąż bez Bena Ainslie, którego podobnie jak w Taranto zastąpi w roli dowódcy Paul Goodison. Brytyjczycy w klasyfikacji cyklu po dwóch rundach zajmują drugie miejsce, tracąc tylko punkt do załogi hiszpańskiej dowodzonej przez Phila Robertsona. Podium klasyfikacji uzupełnia żeglująca pod japońską banderą załoga Nathana Outteridge’a.

Z pewnością niepowodzenie z Taranto będzie chciała powetować sobie australijska załoga Toma Slingsby’ego – po zajęciu drugiego miejsca na Bermudach, we Włoszech zawiedli kompletnie i spadli aż na szóste miejsce, wyprzedzając jedynie trzecich na wodach Morza Jońskiego Amerykanów oraz Duńczyków. W tej wyrównanej stawce pamiętać też należy o Nowozelandczykach i Francuzach, którzy prezentują bardzo nierówną formę podczas poszczególnych dni regatowych.

SOBOTA – 17 LIPCA 2021

15:00 SailGP, Plymouth, Anglia: DZIEŃ 1 

Komentarz: Maciej Cylupa, Szymon Jabłkowski

NIEDZIELA – 18 LIPCA 2021

16:45 SailGP, Plymouth, Anglia: DZIEŃ 2 

Komentarz: Maciej Cylupa, Szymon Jabłkowski

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.