Trzy spotkania 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport

Przed nami 14. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Transmisje wybranych spotkań przeprowadzi tradycyjnie Polsat Sport. W sobotę o 14:45 rozpocznie się starcie pomiędzy Pałacem Bydgoszcz a Developres Skyres Rzeszów. Gospodynie w 12. rozegranych do tej pory meczach odniosły tylko 4. zwycięstwa […]

Przed nami 14. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Transmisje wybranych spotkań przeprowadzi tradycyjnie Polsat Sport.

W sobotę o 14:45 rozpocznie się starcie pomiędzy Pałacem Bydgoszcz a Developres Skyres Rzeszów. Gospodynie w 12. rozegranych do tej pory meczach odniosły tylko 4. zwycięstwa i z dorobkiem 16. punktów na koncie zajmują 9. miejsce w rozgrywkach. Do 6. PTPS-u Piła tracą jednak tylko 2. „oczka”, więc awans o kilka pozycji jest jak najbardziej możliwy. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego przegrała ostatnią przed przerwą świąteczną potyczkę z niżej notowanym Volleyem Wrocław 2-3 i teraz z pewnością ma nadzieje na rehabilitację. Przyjezdne radzą sobie jak na razie bardzo dobrze i są wiceliderkami tabeli ze stratą tylko 2. punktów do prowadzącego Chemika Police ( z którym przegrały u siebie 0-3. Zawodniczki klubu z Podkarpacia notują serię 5. zwycięstw z rzędu i trudno przypusczać, żeby skończyła się ona w Bydgoszczy.

Dzień później o 20:30 DPD Legionovia Legionowo podejmie na własnym parkiecie BKS Stal Bielsko-Biała. Siatkarki z Mazowsza spisują się w tym sezonie bardzo solidnie, czego dowodem jest wysoka, czwarta lokata w rozgrywkach. Niemniej jednak ich strata do prowadzącej dwójki wynosi odpowiednio 9. i 11. punktów, więc mają bardzo małe szanse na włączenie się do walki o mistrzostwo kraju. Ostatnie dwa mecze gospodynie wygrały przegrywając tylko jednego seta i mają nadzieje na podtrzymanie tej dobrej serii. Bielszczanki tracą do swoich rywalek 7. „oczek”, zajmując miejsce nr 8. Bez wątpienia czeka je bardzo trudne zadanie.

Na zakończenie 14. serii gier Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się we własnej hali z ekipą MKS-u Kalisz. Gospodynie po zmianie trenera zaczęły wreszcie punktować, ale w dalszym ciągu są przedostatnie w tabeli z przewagą 7. „oczek” nad ostatnią Wisłą Warszawa. Radomianki lepiej spisują się przed własną publicznością, gdzie wygrały dotychczas 2 mecze (w sumie odniosły tylko 3. zwycięstwa). Przyjezdne radzą sobie nieco lepiej, zanotowały do tej pory 5. triumfów i z dorobkiem 16. punktów na koncie są 8. w rozgrywkach. Na zakończenie przedświątecznych zmagań pokonały u siebie Stal Bielsko-Biała 3-1 i teraz będą miały duże szanse na pójście za ciosem.

SOBOTA – 18 STYCZNIA 2020

14:45 Liga Siatkówki Kobiet – 14. kolejka: BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla


NIEDZIELA – 19 STYCZNIA 2020

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 14. kolejka: DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – BKS STAL BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 20 STYCZNIA 2020

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 14. kolejka: E.LECLERC RADOMKA RADOM – ENERGA MKS KALISZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.