Turniej Europejskiej Ligi Beach Soccera w Katanii na Polsat Sport News

Czas na drugi etap Euro Beach Soccer League, kto pozostanie w grze o miano najlepszej w Europie? Turniej w Katanii pokaże Polsat Sport News. Białoruś, Włochy, Niemcy i Francja – te reprezentacje zobaczymy w akcji podczas najbliższego turnieju we włoskiej […]

Czas na drugi etap Euro Beach Soccer League, kto pozostanie w grze o miano najlepszej w Europie? Turniej w Katanii pokaże Polsat Sport News.

Białoruś, Włochy, Niemcy i Francja – te reprezentacje zobaczymy w akcji podczas najbliższego turnieju we włoskiej Katanii. Potrwa on trzy dni, od 16 do 18 sierpnia. Faworytem powinni być Włosi mający wszelkie atuty by zająć pierwsze miejsce w grupie. Gli Azzurri to zwycięzca poprzedniej edycji EBSL. Podczas niedawno rozegranych eliminacji do Mistrzostw Świata zespół zajął drugie miejsce i wystąpi na mundialu, który odbędzie się w Paragwaju. Gospodarz zawodów ma przewagę własnego boiska, a doping kibiców z pewnością doda mu skrzydeł. Plany spróbują popsuć pozostali. Białoruś po bardzo dobrym występie także zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata. Zaskoczyć mogą zespoły Francji i Niemiec. Trójkolorowi mają rachunki do wyrównania z Białorusinami. To oni zamknęli im drogę to mundialu i właśnie mecz pomiędzy tymi krajami otworzy rywalizację w trzeciej grupie dywizji A.

Zmaganiom przyglądać się będzie zwłaszcza reprezentacja Azerbejdżanu. Azerowie byli najsłabsi w lipcowym turnieju w Nazare i być może będą musieli zagrać dodatkowy turniej o utrzymanie miejsca wśród najlepszych. Do Superfinału awansowali zwycięzcy grup A i B, czyli Portugalia oraz Hiszpania. Przepustki zdobyły także Turcja, Ukraina i Rosja. Zasady EBSL sprawiają, że do Superfinałów mogą się dostać nawet trzy z czterech ekip, które wystąpią w Katanii. Do dalszej gry wystarczy jedno zwycięstwo. Szósta w ogólnej klasyfikacji Szwajcaria zdobyła w swojej grupie dwa punkty.

W tym samym czasie zagrają trzy grupy z dywizji B, siedem najlepszych zespołów z „drugiej ligi” wraz z najsłabszą dywizji A utworzą dwie grupy. Najlepsi z nich wystąpią w decydującym meczu. Superfinał i turniej o awans zostanie rozegrany w dniach 5-8 września w portugalskiej Figueira da Foz.

PIĄTEK – 16 SIERPNIA 2019

16:30 Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: BIAŁORUŚ – FRANCJA

Komentarz: Piotr Przybysz – Krzysztof Kuchciak

17:45
Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: NIEMCY – WŁOCHY

Komentarz: Piotr Przybysz – Krzysztof Kuchciak

SOBOTA – 17 SIERPNIA 2019

16:30 Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: BIAŁORUŚ – NIEMCY

Komentarz: Piotr Przybysz – Krzysztof Kuchciak

17:45
Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: WŁOCHY – FRANCJA

Komentarz: Piotr Przybysz – Marek Góreck
i

NIEDZIELA – 18 SIERPNIA 2019

16:30 Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: FRANCJA – NIEMCY


17:45 Euro Beach Soccer League, Catania, Włochy: WŁOCHY – BIAŁORUŚ

About Łukasz Brajczewski