Turniej Premier League Asia Trophy na Canal+ Sport

W najbliższą środę rozpocznie się dziewiąta edycja turnieju Premier League Asia Trophy. W akcji zobaczymy cztery drużyny, wśród nich mistrz Anglii Manchester City. Transmisje na Canal+ Sport. Premier League Asia Trophy to turniej przedsezonowy z udziałem drużyn grających w najwyższej […]

W najbliższą środę rozpocznie się dziewiąta edycja turnieju Premier League Asia Trophy. W akcji zobaczymy cztery drużyny, wśród nich mistrz Anglii Manchester City. Transmisje na Canal+ Sport.

Premier League Asia Trophy to turniej przedsezonowy z udziałem drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Celem zawodów jest promocja futbolu w krajach azjatyckich. Organizatorem w tym roku są Chiny, a mecze zostaną rozegrane na dwóch stadionach: Hongkou Stadium w Szanghaju i Nanjing Olympic Sports Center w Nankinie. Zawody są co 2 lata, a pierwsza edycja odbyła się 2003 roku. Zwyciężył wówczas zespół Chelsea, który pokonał Newcastle po rzutach karnych. Po raz drugi w historii imprezy turniej złożony jest tylko z drużyn Premier League. Do 2015 roku w Premier League Asia Trophy brał udział jeden reprezentant gospodarzy. Okazję na grę miały m.in. Beijing Guoan, reprezentacja Malezji czy kadra Tajlandii do lat 23. W tym roku o zwycięstwo zagrają Manchester City, Newcastle United, West Ham United i Wolverhampton Wanderers.

Drużyny dobrane są w pary, a zwycięzcy półfinałów wystąpią w finale. Tak jak w poprzednich edycjach odbędzie się mecz o trzecie miejsce. Jako pierwsze o godzinie 12:00 wystąpią drużyny Newcastle i Wolverhampton. Drugi mecz zostanie rozegrany w tym samym dniu pomiędzy Manchesterem City a Wolves. Spotkanie o trzecie miejsce oraz finał rozpoczną się w sobotę 20 lipca. Transmisje z turnieju na Canal+ Sport.

ŚRODA – 17 LIPCA 2019

11:55 Premier League Asia Trophy – 1/2 finału: NEWCASTLE UNITED FC – WOLVERHAMPTON WANDERERS FC na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Przemysław Pełka – Przemysław Rudzki

14:25 
Premier League Asia Trophy – 1/2 finału: MANCHESTER CITY FC – WEST HAM UNITED FC na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Andrzej Twarowski – Rafał Nahorny

SOBOTA – 20 LIPCA 2019

11:55 Premier League Asia Trophy – mecz o 3. miejsce: NEWCASTLE UNITED FC – WEST HAM UNITED FC na żywo
CANAL+ Sport HD


14:25 Premier League Asia Trophy – finał: WOLVERHAMPTON WANDERERS FC – MANCHESTER CITY FC na żywo
CANAL+ Sport HD

 

About Łukasz Brajczewski