Tydzień w piłka ręczna w Sportklubie

Rywalizacja o mistrzowskie trofea w Niemczech i Hiszpanii ciągle trwa. Tradycyjnie już od środy, będziemy mogli oglądać najlepsze Niemieckie i Hiszpańskie ekipy. Transmisje z Handball Bundesligi i Ligi ASOBAL w Sportklubie.  Drużynie Kamila Syprzaka do mistrzowskiego tytułu brakuje już tylko […]

Rywalizacja o mistrzowskie trofea w Niemczech i Hiszpanii ciągle trwa. Tradycyjnie już od środy, będziemy mogli oglądać najlepsze Niemieckie i Hiszpańskie ekipy. Transmisje z Handball Bundesligi i Ligi ASOBAL w Sportklubie. 

Drużynie Kamila Syprzaka do mistrzowskiego tytułu brakuje już tylko dwóch zwycięstw. Czas na wykonanie, pierwszego kroku ku temu. Najbliższym rywalem FC Barcelona Lassa będzie Frigoríficos Morrazo. Drużyna z Katalonii ma jeszcze w pamięci ostatni mecz w lidze. Podopieczni Xaviego Pascuala musieli walczyć do ostatnich minut o zwycięstwo. To napewno kosztowało ich dużo sił, co powinno odbić się na postawie w najbliższym spotkaniu. Jednak środowy rywal zamyka ligową tabelę. Rywal wygrał w sezonie zaledwie trzy spotkania, więc nie powinien zagrozić zmęczonemu rywalowi.

Bardziej zacięta rywalizacja o mistrzowską paterę trwa w Niemczech. Tam nadal o główne trofeum walczy kilka drużyn. Większość z nich będziemy mogli zobaczyć już w tym tygodniu i to w spotkaniach bezpośrednich między sobą. Na początek w czwartek starcie drużyny walczącej o europejskie puchary z ekipą bijącą się o mistrzostwo Niemiec. SC Magdeburg na chwilę obecną zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 36 punktów. Jednak do miejsca premiowanych awansem do Ligi Mistrzów brakuje im tylko dwa punkty. SG Flensburg-Handewitt cały czas myśli o mistrzostwie. Jednak jeśli chcą pozostać w walce, muszą wygrać najbliższe spotkanie. Na nie korzyść ekipy z Flensburga działają także statystyki. SC Magdeburg z własnej hali uczynił twierdzę, wygrywając w tym sezonie aż 11 spotkań, a po raz ostatni Flensburg wygrał w Magdeburgu w 2011 roku. Na wynik czwartkowego spotkanie nie powinien oglądać się za to Rhein Neckar Lowen. Ekipa z Mannheim lideruje tabeli i ciągle ma jedno spotkania zaległe do rozegrania. Teraz czeka ich do rozegrania tzw. święta wojna. Lwy będą musieli udać się do Kilonii na mecz z tamtejszym THW Kiel. Wydaje się, że THW Kiel ma już za sobą kryzys i ich gra jest z meczu na mecz lepsza. Teraz czas na prawdziwy sprawdzian. W przypadku porażki sytuacja Kilonii w lidze się skomplikuje, w tej chwili już są na ostatnim miejscu premiowanym awansem do EHF Cup a za ich plecami czai się kilka drużyn chętnych na to miejsce.  Ponadto Sportklub pokaże spotkanie TV 05/07 HuttenbergTSV Hannover Burgdorf.

pasek2

ŚRODA – 21 MARCA 2018

20:30 Liga ASOBAL – 23. kolejka: FC BARCELONA LASSA – FRIGORÍFICOS MORRAZO na żywo

CZWARTEK – 22 MARCA 2018

19:00 DKB Handball Bundesliga – 26. kolejka: SC MAGDEBURG – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo

SOBOTA – 24 MARCA 2018

18:10 DKB Handball Bundesliga – 26. kolejka: THW KIEL – RHEIN NECKAR LOWEN na żywo

NIEDZIELA – 25 MARCA 2018

20:30 DKB Handball Bundesliga – 26. kolejka: TV 05/07 HUTTENBERG – TSV HANNOVER BURGDORF premiera.200

pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam