Tydzień z Ligue 1 Uber Eats na antenach Canal+ oraz Eleven Sports

W najbliższym tygodniu rozegrana zostanie dwudziesta pierwsza kolejka Ligue 1 Uber Eats oraz zaległe spotkanie dziewiątej serii spotkań. Transmisje meczów w sportowych antenach Canal+ oraz Eleven Sports. W środę wspomniane zaległe starcie w Marsylii. Olympique podejmie Lens. Gospodarze po trzech kolejnych […]

W najbliższym tygodniu rozegrana zostanie dwudziesta pierwsza kolejka Ligue 1 Uber Eats oraz zaległe spotkanie dziewiątej serii spotkań. Transmisje meczów w sportowych antenach Canal+ oraz Eleven Sports.

W środę wspomniane zaległe starcie w Marsylii. Olympique podejmie Lens. Gospodarze po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa liczą na przełamanie złej passy. W ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie  punkt. Rywalem będzie Lens, zespół który zaliczył podobny dorobek punktowy w ostatnich swoich trzech potyczkach. Od ośmiu spotkań, goście nie mogą znaleźć sposobu na Olympique.

21. kolejka rozpocznie się w Paryżu. Lider rozgrywek, PSG czeka pojedynek z Montpellier. W październiku górą byli Paryżanie. Podopieczni Mario Pochettino dwa ostatnie ligowe spotkania kończyli bez straty bramki. Montpellier na zwycięstwo w lidze czeka od 16 grudnia.

W sobotę, kibice mogą być świadkami debiutu Arkadiusza Milika w Marsylii. Spotkanie z Monaco zapowiada się interesująco. Podopieczni Nico Kovaca wygrali swoje trzy ostatnie spotkania, trafiając do bramki rywala przynajmniej trzy razy w ciągu meczu.  12 grudnia jednak, górą była Marsylia. Niedziela to okazja, aby zobaczyć dwa spotkania Ligue 1. Intrygująco zapowiada się starcie w Rennes, gdzie gospodarze ugoszczą wicelidera z Lille. Rennes jest niepokonane od siedmiu spotkań i pnie się w górę tabeli. Wygrana z drugim w tabeli Lille sprawi, że morale piłkarzy wzrosną jeszcze bardziej. Na zakończenie tygodnia z Ligue 1, będzie można zobaczyć starcie Saint Etienne – Lyon. Gospodarze cztery ostatnie spotkania zremisowali, z kolei Lyon jest niepokonany od ośmiu meczów na terenie przeciwnika.

ŚRODA – 20 STYCZNIA 2021

20:55 Ligue 1 – 9. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – RC LENS 
Ipla

Komentarz w Canal+: Krzysztof Marciniak – Marek Jóźwiak

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

20:55 Ligue 1 – 21. kolejka:  PARIS SAINT-GERMAIN – MONTPELLIER HSC
Ipla

Komentarz w Canal+: Krzysztof Marciniak – Marek Jóźwiak
Komentarz w Eleven: 
Dominik Guziak – Mateusz Majak

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

16:55 Ligue 1 – 21. kolejka: AS MONACO – OLYMPIQUE MARSYLIA 
CANAL+ Sport HD

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

16:55 Ligue 1 – 21. kolejka: STADE RENNAIS FC  – LILLE OSC  

Komentarz: Tomasz Smokowski – Marek Jóżwiak

20:55 Ligue 1 – 21. kolejka:  AS SAINT – ETIENNE – OLYMPIQUE LYON 
Ipla

Komentarz w Canal+: Rafał Dębiński – Michał Bojanowski

 

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.