Weekend z 2. Ligą Żużlową w Motowizji

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 8. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Wcześniej zaś, w piątek nadrobione zostaną zaległości z szóstej serii spotkań. Trzy mecze tego weekendu pokaże Motowizja. Drugoligowe zmagania w tym tygodniu rozpoczną się w Wittstock. W ramach zaległego […]

W sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 8. kolejka 2. Ligi Żużlowej. Wcześniej zaś, w piątek nadrobione zostaną zaległości z szóstej serii spotkań. Trzy mecze tego weekendu pokaże Motowizja.

Drugoligowe zmagania w tym tygodniu rozpoczną się w Wittstock. W ramach zaległego meczu 6. kolejki MSC Wölfe podejmować będą Optibet Lokomotiv Daugavpils. Dla gości będzie to dopiero czwarty mecz sezonu, gospodarze natomiast pojadą po raz szósty – walcząc jednak o pierwszy punkt. Najjaśniejszym punktem Wilków jest Lukas Baumann i to na nim opiera się wynik niemieckiej drużyny. Łotysze z kolei pomimo słabych wyników najbardziej doświadczonego Hansa Andersena radzą sobie na razie nieźle – jest to zarówno zasługa utalentowanej młodzieży, jak i objeżdżonych już na torach Oļegsa Mihailovsa i mającego świetny sezon Jevgeņijsa Kostigovsa.

Następnego dnia w południe Wölfe gościć będą inną ekipę ze Wschodu, ale tym razem z południa Polski – 7R Stolaro Stal Rzeszów. Żurawie po rozgromieniu Wilków u siebie 62:28 przed tygodniem są zdecydowanym kandydatem do wygrania tego meczu, co powinno w połączeniu z niemal pewnym bonusem dać im awans w bardzo spłaszczonej klasyfikacji ligowej.

W niedzielę OK Bedmet Kolejarz Opole na drodze do wygrania wszystkich spotkań w sezonie zmierzy się z Trans MF Landshut Devils. Nie zmieniając zwycięskiego składu, ciężko znaleźć szansę dla ekipy z Bawarii – wzmocnienie kadry zespołu Dimitrim Bergé z pewnością pomogło Diabłom w uzyskiwaniu lepszych wyników, jednak nie wystarczy to do regularnego odnoszenia zwycięstw.

Kamery Motowizji nie zawitają na poznański Golęcin, gdzie specHouse PSŻ zmierzy się z Lokomotivem. Poznaniacy wciąż nie mogąc korzystać z kontuzjowanego Matiasa Nielsena muszą w większej mierze opierać się na „gościach” ze Stali Gorzów. Pod numerem 9 Piotr Paluch pozostawił wolne miejsce, zaś formację krajową stanowić mają Lars Skupień i Robert Chmiel, co w połączeniu z juniorami Kacprem Kłoskiem i Janem Rachubikiem daje trenerowi Skorpionów pole manewru w pustym miejscu, łącznie z rezygnacją z gościa i wystawieniem np. byłego zawodnika łotewskiej drużyny, Tero Aarnio.

PIĄTEK – 9 LIPCA 2021

20:30 2. liga żużlowa – 6. kolejka: STUDIO 


20:45 2. liga żużlowa – 6. kolejka: MSC WÖLFE WITTSTOCK – OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS 

SOBOTA – 10 LIPCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 8. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 8. kolejka: MSC WÖLFE WITTSTOCK – 7R STOLARO STAL RZESZÓW

NIEDZIELA – 11 LIPCA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 8. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 6. kolejka: OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE – TRANS MF LANDSHUT DEVILS

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.