Weekend z biegami narciarskimi w Eurosporcie i TVP Sport

Eurosport i TVP Sport pokażą zmagania biegaczek i biegaczy rywalizujących w Pucharze Świata w Oberstdorfie. Ponadto na niedzielę nadawca publiczny przewidział transmisję z kolejnego biegu z cyklu Ski Classics. Do Oberstdorfu leci dziewięcioosobowa kadra Polski. Do Izabeli Marcisz, Moniki Skinder […]

Eurosport i TVP Sport pokażą zmagania biegaczek i biegaczy rywalizujących w Pucharze Świata w Oberstdorfie. Ponadto na niedzielę nadawca publiczny przewidział transmisję z kolejnego biegu z cyklu Ski Classics.

Do Oberstdorfu leci dziewięcioosobowa kadra Polski. Do Izabeli Marcisz, Moniki Skinder i Weroniki Kalety dołączają zmagająca się z kłopotami zdrowotnymi Eliza Rucka oraz Magdalena Kobielusz. Ta ostatnia latem przeniosła się z kadry narodowej do kadry młodzieżowej, jednak wyniki w Slavic Cup uprawniają ją do startu w Pucharze Świata jako dodatkowej reprezentantce Polski. Wśród panów ponownie zobaczymy Dominika i Kamila Burych, Macieja Staręgę, Mateusza Haratyka oraz Michała Skowrona. Wbrew wcześniejszym doniesieniom PZN, do Oberstdorfu nie poleci Kacper Antolec.

Podczas gdy kadra narodowa startować będzie w Niemczech, Justyna Kowalczyk zaprezentuje się na dystansie 70 km w biegu Marcialonga. Ten najdłuższy włoski klasyk, zaliczany do cyklu Ski Classics, w przeszłości wygrywały takie gwiazdy jak Gabriela Paruzzi czy znana z udanego łączenia biegów narciarskich i kolarstwa szosowego Maria Canins. Oprócz naszej „Królowej Nart” na starcie stanie 62 innych Polaków w różnych kategoriach wiekowych.

SOBOTA – 25 STYCZNIA 2020

09:55 Puchar Świata, Oberstdrof, Niemcy: BIEG ŁĄCZONY KOBIET 
*(o 17:30  w Eurosport 2 HD)
sport.tvp.plEurosport PlayerIpla
Komentarz w TVP Sport: Jarosław Idzi, Piotr Meissner

11:50 Puchar Świata, Oberstdrof, Niemcy: BIEG ŁĄCZONY MĘŻCZYZN 
*(o 18:15  w Eurosport 2 HD)
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 26 STYCZNIA 2020

07:45 Ski Classics, Marcialonga, Włochy: BIEG NA 70 KM na żywo
sport.tvp.pl


11:35 Puchar Świata, Oberstdrof, Niemcy: BIEGI SPRINTERSKIE STYLEM KLASYCZNYM KOBIET I MĘŻCZYZN 
*(o 17:50  w Eurosport 1 HD)
sport.tvp.plEurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

About Wojciech Nowakowski