Weekend z narciarstwem alpejskim w Eurosporcie 1

Najdłuższa, oraz najbardziej spektakularna trasa narciarska na świecie. Te określenia z pewnością pasują do trasy zjazdowej w Wengen. To tu zwycięzca przechodzi do legend narciarstwa alpejskiego. Kto w tym roku zapisze się w historii jako zwycięzca 87 edycji Lauberhornrennen? Transmisje w […]

Najdłuższa, oraz najbardziej spektakularna trasa narciarska na świecie. Te określenia z pewnością pasują do trasy zjazdowej w Wengen. To tu zwycięzca przechodzi do legend narciarstwa alpejskiego. Kto w tym roku zapisze się w historii jako zwycięzca 87 edycji Lauberhornrennen? Transmisje w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2.

Na temat trasy Lauberhorn istnieją już różnego typu legendy. Jeżeli po wyjedzie z szykany Kernen-S, zawodnik zauważy kolejkę przejeżdżającą nad nim, to powinien mieć na mecie bardzo dobry rezultat. Idealny przejazd trasy ze względu na jej długość, jest właściwie niemożliwy, a zawody wygrywa ten, kto popełni najmniej błędów. Prawie cztery i pół kilometra trasy, sprawia, że narciarz na mecie, nie ma siły, aby wyhamować przed bandami reklamowymi. Na niektórych odcinkach trasy alpejczycy osiągają prędkości przekraczające 150 km/h. Ciasne szykany, oraz ,,nartostrady” powodują, że przez prawie dwie minuty zawodnik musi być gotowy na wszystko, a szczególnie musi się nastawić na bardzo zmienne warunki atmosferyczne w różnych odcinkach trasy. Według prognoz, sobotniej rywalizacji powinny towarzyszyć opady śniegu, a co za tym idzie, w wyższych partiach gór, mogą osadzać się mgły.

Głównym faworytem do zwycięstwa w sobotę jest lider klasyfikacji zjazdowej, Aksel Lund Svindal. Co prawda, Norweg odpuścił zawody w Santa Caterinie, ale we włoskiej miejscowości zjazd odwołano, ze względu na silne porywy wiatru. Głównym rywalem Svindala będzie jego rodak, Kjetil Jansrud, który po zwyćięstwie w Val d’Isère, nieco obniżył loty, więc zapewne będzie chciał poprawić swój dorobek punktowy. O podium będzie się bił także Max Franz, który traci do Jansruda tylko dwanaście punktów. W walce o podium nie wolno skreślać także takich zawodników, takich jak Adriena Théaux, czy Petera Filla. Obu zawodników dzieli mała różnica punktowa, więc dobry występ utwierdził by ich w przekonaniu, że są w stanie bićsię w tym sezonie o najwyższe cele.

Panowie całą rywalizację w ten weekend rozpoczną w piątek, od kombinacji. W godzinach porannych rozegrany zostanie zjazd, a popołudniu slalom. Niedziela zaś należała będzie to zawodników specjalizujących się w slalomie.

pasek2

PIĄTEK – 13 STYCZNIA 2017

10:30 Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: ZJAZD MĘŻCZYZN DO KOMBINACJI na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

13:45 Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN DO KOMBINACJI na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

SOBOTA – 14 STYCZNIA 2017

09:45 Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN DO KOMBINACJI na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

12:15
Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 15 STYCZNIA 2017

09:15 Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchense, Austria: SUPERGIGANT KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
10:30
Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN – 1. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

12:15
Puchar Świata, Altenmarkt-Zauchense, Austria: SLALOM KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
13:15
Puchar Świata, Wengen, Szwajcaria: SLALOM MĘŻCZYZN – 2. PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player 

pasek2

About Bartłomiej Rój