Weekend z narciarstwem alpejskim w Eurosporcie

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata zawita na olimpijskie trasy. Relacje z tych zmagań przeprowadzi Eurosport. Panie rywalizować będą w Roza Chutor, gdzie rozegrano konkurencje alpejskie igrzysk w 2014 roku. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się supergigant. […]

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata zawita na olimpijskie trasy. Relacje z tych zmagań przeprowadzi Eurosport.

Panie rywalizować będą w Roza Chutor, gdzie rozegrano konkurencje alpejskie igrzysk w 2014 roku. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się supergigant. Obok Mikaeli Shiffrin faworytkami są te zawodniczki, które pamiętają jeszcze rywalizację olimpijską – czwarta na igrzyskach Lara Gut-Behrami oraz dziewiąta wówczas Viktoria Rebensburg – a także uzyskujące świetne w tym sezonie wyniki w konkurencjach szybkościowych Włoszki.

Rywalizacja mężczyzn odbędzie się w Garmisch-Partenkirchen, które gościło olimpijczyków w 1936 roku. Trzeci weekend z rzędu rozegrany zostanie bieg zjazdowy. Po rywalizacji na Lauberhorn i Streifie największymi faworytami są Beat Feuz, Matthias Mayer i Vincent Kriechmayr, gospodarze jednak liczyć będą na wystrzał Thomasa Dreßena. W niedzielnym gigancie oczy kibiców skierowane będą głównie na Henrika Kristoffersena, Alexisa Pinturault czy Žana Kranjca.

SOBOTA – 1 LUTEGO 2020

09:25 Puchar Świata, Roza Chutor, Rosja: ZJAZD KOBIET 
Eurosport Player

11:00 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: ZJAZD MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 2 LUTEGO 2020

08:50 Puchar Świata, Roza Chutor, Rosja: SUPERGIGANT KOBIET 
Eurosport PlayerIpla

10:20 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

13:00 Puchar Świata, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN 
Eurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski