Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

W ten weekend widzowie sportów walki zobaczą galę FEN 26, Cage Warriors 108 oraz UFC Fight Night. Andrzej Grzebyk staje do obrony pasa mistrzowskiego w kategorii średniej, który zdobył podczas gali FEN 21, kiedy to pokonał Thiaga Vieirę. Teraz jego […]

W ten weekend widzowie sportów walki zobaczą galę FEN 26, Cage Warriors 108 oraz UFC Fight Night.

Andrzej Grzebyk staje do obrony pasa mistrzowskiego w kategorii średniej, który zdobył podczas gali FEN 21, kiedy to pokonał Thiaga Vieirę. Teraz jego rywalem będzie inny Brazylijczyk, Roberto Fonseca. Pochodzący z Manaus zawodnik 8 ze swych 12 zwycięskich walk zakończył przed czasem.

W najważniejszej z walk reprezentant gospodarzy, Mason Jones, zmierzy się z Finem Aleksim Mäntykivim. Jones jest jedną z gwiazd wagi lekkiej Cage Warriors i nie przegrał żadnego z siedmiu pojedynków stoczonych w zawodowym ringu. Ostatnio, w kwietniu, zwyciężył doświadczonego Belga Donovana Desmae. Z kolei Mäntykivi pokonał swoich dwóch poprzednich rywali przez nokaut  pokazał, że wraca do najwyższej formy po dotkliwej porażce z Jackiem Grantem we wrześniu 2018 roku.

Po 10 miesiącach przerwy do oktagonu powraca była mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk. Polka ostatnio walczyła o pas w kategorii muszej, ale nie sprostała Walentinie Szewczenko. Jej rywalka w swoim ostatnim występie pokonała Karolinę Kowalkiewicz.

SOBOTA – 12 PAŹDZIERNIKA 2019

19:00 Sporty walki: Gala FEN 26 we Wrocławiu – walka: Andrzej Grzebyk – Robert Fonseca (do 00:00) (od 20:00 również w Polsacie Sport i Super Polsacie!) na żywo
Polsat Sport HDIpla

22:00 Sporty walki: Cage Warriors 108: gala w Cardiff na żywo
Ipla

 

NIEDZIELA – 13 PAŹDZIERNIKA 2019

02:00 Sporty walki: UFC Fight Night: waga słomkowa: Joanna Jędrzejczyk – Michelle Waterson na żywo
Polsat Sport HDIpla

03:00 Boks: Gala w Chicago  (do 06:10)  na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Mateusz Bartkowiak