Wyścig Criterium du Dauphine w Eurosporcie 2!

Kolejny po Tour de Pologne kilkuetapowy wyścig kolarski już w tym tygodniu. Światowa czołówka zawita do Francji i sprawdzi się przed wyczekiwanym Tour de France. Na starcie między innymi Michał Kwiatkowski. Transmisje z wszystkich pięciu etapów w drugim kanale Eurosportu. […]

Kolejny po Tour de Pologne kilkuetapowy wyścig kolarski już w tym tygodniu. Światowa czołówka zawita do Francji i sprawdzi się przed wyczekiwanym Tour de France. Na starcie między innymi Michał Kwiatkowski. Transmisje z wszystkich pięciu etapów w drugim kanale Eurosportu.

Zaliczany do cyklu UCI World Tour Criterium du Dauphine to jeden z dwóch najważniejszych sprawdzianów przed Tour de France. Ten, rozpoczynający się już w środę wyścig po raz pierwszy odbył się w 1947 roku i co ciekawe, tę pierwszą edycję wygrał polak Edward Klabiński. Ponadto, Dariusz Baranowski, który będzie współkomentował ten wyścig w Eurosporcie 2, w 1998 roku uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. To drugi najlepszy wynik Polaka w historii tej imprezy.

W tym roku wyścig został skrócony do pięciu etapów, podobnie jak wiele innych wyścigów. Będzie to pięć górskich etapów dookoła miasteczka Grenoble, z których każdy będzie bardzo trudny i wymagający. W zawodach wezmą udział prawdziwe tuzy światowego peletonu. Julian Alaphilippe, Thibaut Pinot, Nairo Quintana, Primoz Roglic, Peter Sagan, Geraint Thomas, Pavel Sivakov czy Michał Kwiatkowski to tylko część z nich. Na starcie znajdzie się jeszcze jeden Polak, Łukasz Wiśniowski z grupy CCC. Emocje gwarantowane, a będzie można je przeżyć za pośrednictwem Eurosportu 2.

ŚRODA – 12 SIERPNIA 2020

14:45 Criterium du Dauphine, Francja: ETAP 1 na żywo
Eurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 13 SIERPNIA 2020

14:45 Criterium du Dauphine, Francja: ETAP 2 na żywo
Eurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 14 SIERPNIA 2020

14:45 Criterium du Dauphine, Francja: ETAP 3 na żywo
Eurosport PlayerIpla

SOBOTA – 15 SIERPNIA 2020

15:05 Criterium du Dauphine, Francja: ETAP 4 na żywo
Eurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 16 SIERPNIA 2020

15:05 Criterium du Dauphine, Francja: ETAP 5 na żywo
Eurosport PlayerIpla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.