Wyścigi DTM na torze Nurburgring na antenie Eleven Sports 1

Za nami już osiem wyścigów serii DTM w sezonie 2020. W najbliższy weekend kierowcy przystąpią do kolejnych dwóch wyścigów, które odbędą się na torze Nurburgring.  Dotychczasowa rywalizacja to zdecydowana przewaga Audi nad BMW. Kierowcy jeżdżący autami tej pierwszej marki triumfowali […]

Za nami już osiem wyścigów serii DTM w sezonie 2020. W najbliższy weekend kierowcy przystąpią do kolejnych dwóch wyścigów, które odbędą się na torze Nurburgring. 

Dotychczasowa rywalizacja to zdecydowana przewaga Audi nad BMW. Kierowcy jeżdżący autami tej pierwszej marki triumfowali aż sześciokrotnie. Cztery zwycięstwa to zasługa zespołu Audi Sport Team Abt, w barwach którego trzykrotnie wygraną odnosił Nico Muller, a  raz zwyciężył Robin Frijns. Dwa pozostałe zwycięstwa Audi osiągnęło dzięki Rene Rastowi, jeżdżącemu dla Audi Team Sport Rosberg. Za kierownicą BMW triumfowali w tym sezonie Lucas Auer oraz Sheldon van der Linde.

Ostatni weekend na torze Assen w Holandii był najlepszym w wykonaniu Roberta Kubicy. Polak ścigający się w zespole Orlen Team ART podczas sobotniej rywalizacji dojechał do mety na dziesiątej pozycji i zdobył premierowy punkt w niemieckiej serii wyścigowej. Tempo naszego reprezentanta było bardzo dobre i gdyby nie zbyt długi pobyt w alei serwisowej, pozycja krakowianina mogła być sporo lepsza. Niestety niedziela nie przyniosła kolejnego progresu w osiągniętej pozycji. Powróciły problemy, z którymi Kubica zmagał się wcześniej. Teraz polskiego kierowcę oraz piętnastu pozostałych zawodników ścigających się w DTM czekają dwa weekendy rywalizacji na niemieckim obiekcie Nurburgring. Po tych zmaganiach do zakończenia sezonu pozostaną już tylko cztery wyścigi na belgijskim torze Zolder oraz dwa na Hockenheimringu.

SOBOTA –  12 WRZEŚNIA 2020

10:00 DTM, Nurburgring, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 11:00)
Ipla

10:30 DTM, Nurburgring, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

13:25 DTM, Nurburgring, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Ipla


14:35 DTM, Nurburgring, Niemcy: STUDIO na żywo
Ipla


NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

10:40 DTM, Nurburgring, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

12:45 DTM, Nurburgring, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 14:35)
Ipla

13:25 DTM, Nurburgring, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk