Wyścigi F2 i F3 na sportowych antenach Polsatu

Wraz z kierowcami Formuły 1 do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powracają zawodnicy serii juniorskich. W ten weekend śledzić będziemy zmagania serii F2 i F3.  W ostatnim przed wakacjami wyścigu Formuły 2 byliśmy świadkami pierwszego zwycięstwa w tej serii Micka Schumachera. […]

Wraz z kierowcami Formuły 1 do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powracają zawodnicy serii juniorskich. W ten weekend śledzić będziemy zmagania serii F2 i F3. 

W ostatnim przed wakacjami wyścigu Formuły 2 byliśmy świadkami pierwszego zwycięstwa w tej serii Micka Schumachera. Podczas sobotniej rywalizacji młody Schumacher zajął ósme miejsce, w związku  z czym do niedzielnych zmagań startował z pierwszego pola startowego. Prowadzenia nie oddał ani na moment. Jechał na czele od startu do mety. Niemiec w tym sezonie debiutuje w przedsionku Formuły 1. Obok niego na podium znaleźli się Nobuharu Matsushita i Sergio Sette Camara.

W podobnej sytuacji do Schumachera, znajdował się w Formule 3 Marcus Armstrong. Nowozelandczyk wyruszył do ścigania z pole position i nie dał szans żadnemu zawodnikowi na udany manewr wyprzedzania. Kierowca zespołu Prema Racing ukończył wyścig z przewagą 12. sekund nad drugim Leonardo Pulcinim. Skład podium uzupełnił Jake Hughes.

PIĄTEK – 30 SIERPNIA 2019

16:55 Formuła 2 – Grand Prix Belgii: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

17:50 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla


SOBOTA – 31 SIERPNIA 2019

10:35 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
19:00 Formuła 2 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 1 
Ipla


NIEDZIELA– 1 WRZEŚNIA 2019

09:45 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

11:15 
Formuła 2 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk