Wyścigi F2 i F3 na Węgrzech. Transmisje w Polsacie Sport Extra

Kierowcy serii juniorskich podobnie jak zawodnicy Formuły 1 mają przed sobą kolejny pracowity weekend. Po podwójnych zmaganiach w Austrii przyszedł czas na jednoaktowy spektakl na torze Hungaroring.  Trzeci weekend sezonu i już trzecia odsłona rywalizacji. Tak wygląda kalendarz serii towarzyszących […]

Kierowcy serii juniorskich podobnie jak zawodnicy Formuły 1 mają przed sobą kolejny pracowity weekend. Po podwójnych zmaganiach w Austrii przyszedł czas na jednoaktowy spektakl na torze Hungaroring. 

Trzeci weekend sezonu i już trzecia odsłona rywalizacji. Tak wygląda kalendarz serii towarzyszących Formule 1. Kierowcy nie musieli co prawda daleko podróżować, ale zmiana miejsca z pewnością urozmaici im życie. Ubiegłotygodniowa rywalizacja na Red Bull Ringu przysporzyła sporo emocji. Sobota obfitowała w intensywne opady deszczu, co powodowało utrudnienia w przeprowadzeniu wyścigów. Wyścig Formuły 3 rozpoczął się planowo, ale tak się już nie zakończył. Niekorzystne warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przedwczesnego zakończenia zmagań. Kierowcom przyznano połowę punktów, a najwięcej powodów do zadowolenia miał tegoroczny debiutant, Duńczyk Frederik Vesti, reprezentujący zespół Prema Racing.

Również kierowcy Formuły 2 musieli uznać wyższość aury panującej nad torem Red Bull Ring. Wyścig przesuwano kilkukrotnie, ale w efekcie końcowym zawodnicy wyjechali na tor i przystąpili do rywalizacji. W trzecim wyścigu w F2 pierwsze zwycięstwo odniósł Rosjanin, Robert Shwartzman. Zdecydowanie lepsze warunki panowały w niedzielę, kiedy kierowcy brali udział w tzw. wyścigach sprinterskich. Przy słonecznej pogodzie zwycięstwa odnieśli Theo Pourchaire w F3 i Christian Lundgaard w F2.

Już w sobotę i niedzielę kierowcy wezmą udział w kolejnych wyścigach. Rywalizację na węgierskim obiekcie Hungaroring będziemy mogli śledzić na antenie Polsatu Sport Extra. Zmagania skomentują Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski.

SOBOTA – 18 LIPCA

10:25 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

16:45 Formuła 2 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski


NIEDZIELA – 19 LIPCA

09:45 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

11:10 Formuła 2 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla
Komentarz: Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk