Zaczynamy zmagania we Włoszech! 1. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

We Włoszech pora na inaugurację nowego sezonu ligowego. Kampanię 2020/2021 w Serie A TIM rozpocznie 7 meczów. Wszystkie od soboty do poniedziałku obejrzeć będzie można w Polsce na antenach stacji Eleven Sports. Na premierę sezonu Serie A zagrają Fiorentina Bartłomieja Drągowskiego i Torino, […]

We Włoszech pora na inaugurację nowego sezonu ligowego. Kampanię 2020/2021 w Serie A TIM rozpocznie 7 meczów. Wszystkie od soboty do poniedziałku obejrzeć będzie można w Polsce na antenach stacji Eleven Sports.

Na premierę sezonu Serie A zagrają Fiorentina Bartłomieja Drągowskiego i Torino, do którego w letnim okienku transferowym dołączył Karol Linetty. W drugim meczu sobotnim w Italii Hellas Werona podejmie AS Romę, do której z kolei w ostatnich dniach przeszedł Arkadiusz Milik.

Niedziela także obfitować będzie w występy Polaków na boiskach Półwyspu Apenińskiego. Do tego zresztą powinniśmy przyzwyczaić się w rozciągłości całego sezonu ligowego we Włoszech. Tego dnia najpierw na murawę wyjdą piłkarze Parmy Napoli. W ekipie z Neapolu na kolejną kampanię pozostał Piotr Zieliński. Klub ma rozważać także cały czas ściągnięcie do siebie z Legii Warszawa Michała Karbownika. ,,Azzurri” będą więc znowuż drużyną, na którą warto zwrócić uwagę z perspektywy polskiego kibica. Następnie zmierzą się ze sobą Genoa Crotone. Ci pierwsi w ubiegłych rozgrywkach ledwo co uniknęli degradacji, natomiast drudzy są jednym z beniaminków ligi włoskiej. Później fani ‚calcio’ emocjonować będą mogli się pojedynkiem Sassuolo Cagliari. Na koniec dnia zaś w Turynie Juventus Wojciecha Szczęsnego podejmie Sampdorię Bartosza Bereszyńskiego.

Na zakończenie 1. kolejki Serie A TIM w poniedziałek widzowie obejrzeć będą mogli mecz AC Milan – Bologna. Uwagę wszystkich na siebie na pewno zwrócić będzie próbował po raz kolejny Szwed Zlatan Ibrahimović. Polacy zaś szczególnie przyglądać będą się Łukaszowi Skorupskiemu w bramce zespołu gości.

SOBOTA – 19 WRZEŚNIA 2020

17:30 Serie A TIM: STUDIO
Ipla

17:55 Serie A TIM – 1. kolejka: ACF FIORENTINA – TORINO FC
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

20:00 Serie A TIM: STUDIO
Ipla

20:40 Serie A TIM – 1. kolejka: HELLAS WERONA – AS ROMA
Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Piotr Czachowski

22:30 Serie A TIM: STUDIO
Ipla

NIEDZIELA – 20 WRZEŚNIA 2020

12:25 Serie A TIM – 1. kolejka: PARMA CALCIO 1913 – SSC NAPOLI 
Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Mikołaj Kruk

14:55 Serie A TIM – 1. kolejka: GENOA CFC – FC CROTONE 
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

17:55 Serie A TIM – 1. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – CAGLIARI CALCIO 
Ipla

Komentarz: Mateusz Święcicki – Piotr Czachowski

20:40 Serie A TIM – 1. kolejka: JUVENTUS FC – UC SAMPDORIA 
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

PONIEDZIAŁEK – 21 WRZEŚNIA 2020

20:40 Serie A TIM – 1. kolejka: AC MILAN – BOLOGNA FC 
Ipla

Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.