Zaległe spotkania 3. i 5. kolejki PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

Tym razem PGE Ekstraliga odrabia zaległości z 3 i 5 kolejki. W piątek Stal Gorzów zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. W niedzielę Wrocławianie na własnym obiekcie podejmą Get Well Toruń. Tego samego dnia również odbędzie się spotkanie Fogo Unii […]

Tym razem PGE Ekstraliga odrabia zaległości z 3 i 5 kolejki. W piątek Stal Gorzów zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. W niedzielę Wrocławianie na własnym obiekcie podejmą Get Well Toruń. Tego samego dnia również odbędzie się spotkanie Fogo Unii Leszno z Włókniarzem Częstochową.

W Gorzowie miejscowa Stal podejmie żużlowców z Wrocławia. Gospodarze w czterech dotychczasowych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie dwa punkty. Przyjezdni mają tyle samo oczek w swoim dorobku. Dla obu ekip jest to ważny mecz w kontekście awansu do fazy medalowej. Stanisław Chomski może w tym sezonie liczyć przede wszystkim na najlepszego zawodnika 2018 – Bartosza Zmarzlika. Po dobrym początku  w wykonaniu Andreasa Thomsena dopadł go kryzys. Słabą formę prezentuje Peter Kildemand. Wydaje się, że kluczowa do wygranej przez Gorzów będzie postawa dwójki Polaków – Szymona Woźniaka i Krzysztofa Kasprzaka. W talii Dariusz Śledzia tylko jeden zawodnik gwarantuje w tym momencie dwucyfrowe wyniki punktowe. Jest nim Brytyjczyk Tai Woffinden. W starciu zabraknie najprawdopodobniej Maciej Janowskiego, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Bez wsparcia Vaclava Milka oraz Maxa Fricka przyjezdni nie mają co myśleć o zwycięstwie.

Do Częstochowy na spotkanie z Włókniarzem przyjedzie obrońca trofeum i lider tabeli – Unia Leszno. Gospodarze mają w dorobku sześć punktów w czterech meczach. To pozwala im być na drugim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. U Marka Cieślaka pierwsze skrzypce gra dwójka Skandynawów: Leon Madsen oraz Fredrik Lindgren. Zmienną formę prezentuje natomiast pozostała trójka seniorów i dwójka juniorów. Kluczem do ich zwycięstwa będzie równa forma wszystkich zawodników. W przeciwnym wypadku Byki odniosą kolejne zwycięstwo. Piotr Baron ma w tym sezonie zespół kompletny. Jeśli jeden z zawodników jedzie gorzej, zastępuje go ktoś inny z dobrym skutkiem. Do składu Fogo wróci Jarosław Hampel, który utworzy dobrze radzącą sobie parę z Januszem Kołodziejem.

Dwa dni do spotkaniu wyjazdowym z Gorzowem, Wrocław zmierzy się z Toruniem. Gospodarze nie są faworytem. Po upadku w tygodniu są zarówno Jakub Jamróg jak i Maksym Drabik, a w składzie zabraknie również jednego z liderów – Macieja Janowskiego. Vaclav Milik i Max Fricke w tym sezonie jadą zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Sam Tai Woffinden może nie wystarczyć do zwycięstwa z toruńskimi Ani0łami. Get Well do Torunia przyjedzie najprawdopodobniej osłabiony brakiem Jasona Doyla. Jacek Frątczak może się cieszyć z przełożenia meczu, ponieważ kilka dni więcej na treningi miał powracający po kontuzji Rune Holta. Niels Kristian Iversen już pewnie nie pojedzie tak słabego meczu jak z Unią Leszno. Do tego trzeba jeszcze dodać braci Cholderów, którzy powoli wracają do formy. Przy aktualnych problemach kadrowych wydaje się, że Toruń ma szansę na odniesienie premierowego zwycięstwa.

CZWARTEK – 16 MAJA 2019

22:00 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 17 MAJA 2019

17:40 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

18:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: TRULY.WORK STAL GORZÓW – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 19 MAJA 2019

15:30 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: STUDIO na żywo


16:00 PGE Ekstraliga – 5. kolejka: FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – FOGO UNIA LESZNO na żywo


20:00 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: STUDIO na żywo


20:15 PGE Ekstraliga – 3. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – GET WELL TORUŃ na żywo

22:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

About Mateusz Bartkowiak