Zaległe spotkanie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy na antenach Canal+, TVP Sport i Canal+ 4k

Chociaż między ósmą i dziewiątą kolejką PKO Ekstraklasy są dwa tygodnie przerwy, to nie oznacza, że w ostatnim tygodniu października zabraknie emocji związanych z naszą ligą. Zostaną rozegrane spotkania przełożone z powodu koronawirusa. Spotkanie Wisły z Lechią w ramach 6. kolejki […]

Chociaż między ósmą i dziewiątą kolejką PKO Ekstraklasy są dwa tygodnie przerwy, to nie oznacza, że w ostatnim tygodniu października zabraknie emocji związanych z naszą ligą. Zostaną rozegrane spotkania przełożone z powodu koronawirusa. Spotkanie Wisły z Lechią w ramach 6. kolejki miało według planu zostać rozegrane 4 października. W związku z przypadkami zakażeń koronawirusem w krakowskim zespole zdecydowano się na jego przełożenie.

Środowi rywale po siedmiu rozegranych spotkaniach są sąsiadami w tabeli. Wyżej są piłkarze Lechii Gdańsk. Jednak w ostatnich dwóch meczach zespół Piotra Stokowca zdobył tylko punkt, przegrywając z Pogonią 0:1 oraz remisując z Zagłębiem Lubin 1:1. Bramkę w tym drugim meczu zdobył najlepszy strzelec wśród obcokrajowców w historii Ekstraklasy, czyli Flavio Paixao. Portugalczyk ma już pięć trafień w sezonie. Wisła Kraków po słabym początku rozgrywek złapała wiatr w żagle. I to jaki. Najpierw rozgromiła Stal Mielec 6:0, a w sobotę ograła u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Ostatniego gola strzelił wracający do składu po zakażeniu COVID-19 Jakub Błaszczykowski.

ŚRODA – 28 PAŹDZIERNIKA 2020

17:40 PKO Bank Polski Ekstraklasa – 6. kolejka: STUDIO 

Prowadzący studio: Maciej Adamiak, Ekspert: Robert Podoliński

17:40 PKO Bank Polski Ekstraklasa – 6. kolejka: WSTĘP DO MECZU 
CANAL+ Sport HD

17:55 
PKO Bank Polski Ekstraklasa – 6. kolejka: WISŁA KRAKÓW – LECHIA GDAŃSK 
CANAL+ Sport HD

Komentatorzy w TVP: Maciej Iwański i Adam Kotleszka

About Mateusz Bartkowiak