Zapowiedź sportowej zimy w TVP.

Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostał ponad miesiąc, sporty rozgrywane o tej porze roku zagoszczą już na antenach Telewizji Polskiej. W ten weekend rozpoczną skoczkowie narciarscy z podwójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, tydzień później do boju ruszy multi medalistka olimpijska […]

Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostał ponad miesiąc, sporty rozgrywane o tej porze roku zagoszczą już na antenach Telewizji Polskiej. W ten weekend rozpoczną skoczkowie narciarscy z podwójnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, tydzień później do boju ruszy multi medalistka olimpijska i mistrzostw świata Justyna Kowalczyk.

Telewizja Polska w ogólnodostępnych antenach pokaże, nie tylko konkursy w skokach narciarskich (TVP1), lecz także kwalifikacje (TVP1 lub TVP INFO), co stało się już normą po igrzyskach olimpijskich w Soczi. Dodatkowo 23 grudnia (we wtorek) w TVP1 i TVP Sport będzie można zobaczyć… konkurs świąteczny, który będzie także mistrzostwami Polski. Zostanie rozegrany już dzień przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia, bo już 27 grudnia kwalifikacjami w Oberstdorfie rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni.

W sobotę 22 listopada TVP1 pokaże krótkie programy wprowadzające w sezon, w których znajdą się materiały dotyczące między innymi: rocznicy pierwszego startu Adama Małysza w Pucharze Świata, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha oraz trenera Łukasza Kruczka. Do transmisji z PŚ w skokach – w sobotę pierwsze zawody rozpoczną się studiem o godz. 15:36, dzień później o godz. 11:15 – zostaną dodane dwa elementy: „Wokół skoczni” – ważne informacje, co ciekawego wydarzyło się w poprzednim tygodniu oraz „Zimowy sprint” – co ważnego, ciekawego wydarzyło się na innych zimowych arenach: biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, biathlon czy narciarstwo alpejskie.

Komentatorami zawodów w skokach narciarskich będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek. Studio poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Klingenthal będzie Bartosz Heller, a zawody skomentują z Niemiec: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny.

Zawody w biegach narciarskich (TVP2) będą komentować, a także prowadzić do nich studio: Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Stałym ekspertem będzie Bernadetta Piotrowska. Reporterem podczas pierwszych zawodów w Kuusamo będzie Aleksander Dzięciołowski.

W 2014 roku wszystkie zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich będą transmitowane przez TVP – odpowiednio w TVP1 i TVP2. O ofercie w 2015 roku powiadomimy w późniejszym terminie ze względu na prowadzone rozmowy z kontrahentami.

Telewizja Polska pokaże także w 2015 roku mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (biegi i skoki narciarskie, kombinacja norweska) oraz alpejskim. Na antenach Telewizji Polskiej zagoszczą mistrzostwa świata w hokeju na lodzie – zarówno elity, jak i Dywizji 1A, które z udziałem reprezentacji Polski zostaną rozegrane w naszym kraju. Od października w TVP Sport można także oglądać Polską Hokej Ligę, a od grudnia – po raz pierwszy w historii telewizji publicznej – emocjonujące zawody Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. Ta rywalizacja cieszyła się bardzo dużą popularnością podczas igrzysk w Soczi, dlatego TVP pozyskała prawa do PŚ i mistrzostw świata na najbliższe trzy lata.

Więcej informacji na bieżąco w „Sporcie w TV„.

About Piotr Barwaśny