Żużlowa Grand Prix. Przystanek nr 9. Teterow

Przedostatnia runda cyklu Grand Prix. Na czele klasyfikacji przejściowej jest Tai Woffinden mający jedynie 9 punktów przewagi nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem. Czy Polak odrobi część strat do Brytyjczyka przed ostatnią runda w Toruniu? Canal+ zaprasza na transmisję. Dopiero od trzech […]

Przedostatnia runda cyklu Grand Prix. Na czele klasyfikacji przejściowej jest Tai Woffinden mający jedynie 9 punktów przewagi nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem. Czy Polak odrobi część strat do Brytyjczyka przed ostatnią runda w Toruniu? Canal+ zaprasza na transmisję.

Dopiero od trzech lat, niemiecka miejscowość gości najlepszych zawodników globu. W 2016 roku tryumfował Jason Doyle. Rok później Matej Zagar a wspomniany Doyle był trzeci. Najlepszy z Polaków, Bartosz Zmarzlik znalazł się na podium w 2016 roku zajmując drugie miejsce. Jaka hierarchia będzie miała miejsce w 2018 roku? Walka toczy się o tytuł IMŚ. Już dawno nie byliśmy świadkami tak zaciętej walki do samego końca o zwycięstwo wspomnianej imprezy. Zazwyczaj lider gwarantował sobie złoto na dwie, czasem trzy rundy przed zakończeniem cyklu. Tutaj niczego jeszcze nikt pewnym być nie może. Cieszy postawa gorzowianina, który stoi przed wielką szansą aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Nie tylko Bartosz walczy o medale. Maciej Janowski zajmuje trzecie miejsce i ma 89 punktów, tyle samo co Fredrik Lindgren. Za tą dwójką są Patryk Dudek i Greg Hancock. „Duzersa” ze względu na kontuzję zabraknie w najbliższą sobotę na starcie. Amerykanin nadal liczy się we walce o podium imprezy.

SOBOTA – 22 WRZEŚNIA 2018

18:30 FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Niemiec: STUDIO na żywo


19:00 FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Niemiec: ZAWODY na żywo

About Michał Lewandowski