1/4 finału Pucharu Polski siatkarzy w Polsacie Sport

W dniach 14 – 15 stycznia odbędą się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Zobaczymy w nich 6 klubów z PlusLigi oraz dwie ekipy z jej zaplecza. Transmisje wszystkich spotkań na antenie Polsatu Sport.

We wtorek o 17:30 w pierwszym starciu w 1/4 finału rozgrywek I-ligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki podejmie drużynę VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Stołeczni to nie tylko obecni wicemistrzowie Polski, ale także w tej chwili wiceliderzy PlusLigi. Wygrana gospodarzy w tym meczu będzie więc wielką sensacją. Dla lechistów obecność na tym etapie oraz rywalizacja z uznaną marką siatkarskiej Polski, to już jest zaszczyt. Wcześniej zespół z województwa łódzkiego rywalizował tylko z klubami ze swojej ligi: w 1/32 – z Kluczborkiem (3:0), w 1/16 – z Gwardią Wrocław (3:1) i wreszcie w 1/8 – z Chrobrym Głogów (3:2).

Tego samego dnia o 20:30 najprawdopodobniej najciekawsze, gdyż najbardziej wyrównane teoretycznie spotkanie ćwierćfinałowe. Zagrają ze sobą PGE Skra Bełchatów Indykpol AZS Olsztyn. Dla jednych i drugich będzie to pierwsze w tym sezonie starcie pucharowe, ale zmierzyli się oni niedawno, bo tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy to w stolicy Warmii i Mazur zwyciężyli bełchatowianie. Teraz też oni będą faworytami, ponieważ zajmują wyższe miejsce w lidze – 3., podczas gdy olsztynianie są 6.

W środę rywalizację rozpocznie kolejna konfrontacja klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W Jastrzębiu-Zdroju o 17:30 zmierzą się Jastrzębski Węgiel Trefl Gdańsk. Nie może być innego pretendenta do triumfu, niż jastrzębianie. którzy wygrali… 10 starć z rzędu! Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując odpowiednio 4. i 5. miejsce, ale różnica pomiędzy nimi wynosi aż 10 punktów.

Interesująca batalia czeka nas również w środowy wieczór. Tego dnia w ogóle emocje siatkarskich kibiców skumulują się na południu kraju. O 20:30 mecz BBTS Bielsko-Biała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jedni i drudzy mają za sobą zwycięską serię 10-meczową. Gospodarze jednak rywalizują tylko w KRISPOL 1. Lidze, gdzie zajmują obecnie 3. pozycję, a kędzierzynianie zasiadają na fotelu lidera PlusLigi. Wręcz nieprawdopodobną ciekawostką statystyczną jest to, że obie drużyny mierzyły się ze sobą w przeszłości 10-krotnie i zawsze 3:0 wygrywała ZAKSA. Czy tym razem bielszczanie postawią się obecnym mistrzom Polski?

WTOREK – 14 STYCZNIA 2020

17:30 Puchar Polski – 1/4 finału: Lechia Tomaszów Mazowiecki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa na żywo

Polsat Sport HDIpla

20:30 Puchar Polski – 1/4 finału: PGE SKRA BEŁCHATÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 15 STYCZNIA 2020

17:30 Puchar Polski – 1/4 finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 Puchar Polski – 1/4 finału:  BBTS Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na żywo
Polsat Sport HDIpla