1/4 finału TAURON 1. Ligi siatkarzy na IPLI i w Polsacie Sport

W TAURON 1. Lidze w siatkówce mężczyzn przyszedł czas na fazę play-off. W ćwierćfinałach rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze już dziś (tj. 8 kwietnia), a rewanże – w niedzielę, 11 kwietnia. Transmisje w Internecie na IPLA.TV, […]

W TAURON 1. Lidze w siatkówce mężczyzn przyszedł czas na fazę play-off. W ćwierćfinałach rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze już dziś (tj. 8 kwietnia), a rewanże – w niedzielę, 11 kwietnia. Transmisje w Internecie na IPLA.TV, a relacja na żywo ze spotkania w niedzielny wieczór  prosto z Wrocławia także w Polsacie Sport.

Zwycięzcą fazy zasadniczej rozgrywek została LUK Politechnika Lublin. Akademicy o cztery punkty wyprzedzili drugą BKS Visłę Bydgoszcz, a o kolejce cztery „oczka” trzeci BBTS Bielsko-Biała.

Trzy najlepsze ekipy w tabeli w 1/4 finału TAURON 1. Ligi mierzyć się będą z drużynami z miejsc 6-8. Odpowiednio to: Mickiewicz KluczborkKPS Siedlce Polski Cukier Avia Świdnik.

Rundę ćwierćfinałową na zapleczu PlusLigi uzupełni w teorii najbardziej wyrównana para: Exact Systems Norwid Częstochowa – eWinner Gwardia Wrocław. Właśnie z ich rewanżu transmisję w niedzielę, 11 kwietnia o 20:30 przeprowadzi Polsat Sport.

17 kwietnia ma się rozpocząć 1/2 finału TAURON 1. Ligi, gdzie rywalizacja toczyć się będzie również do dwóch wygranych. W finale rozgrywek zatriumfować będzie trzeba już jednak aż trzykrotnie.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce będzie mógł uzyskać 1. lub 2. zespół 1. Ligi po sezonie. Warunkiem jest też jednak spełnienie wymogów licencyjnych (dot. m.in. hali).

Z ligą pożegnały się już trzy najgorsze ekipy rundy zasadniczej: KRISPOL Września, BAS Białystok i MCKiS Jaworza. Cztery kolejne drużyny – Lechia Tomaszów Mazowiecki, AZS AGH Kraków, ZAKSA Strzelce Opolskie oraz Olimpia Sulęcin – mają już natomiast wolne po sezonie i za jakiś czas zaczną przygotowania do następnej kampanii.

CZWARTEK – 8 KWIETNIA 2021

17:00 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: BKS VISŁA BYDGOSZCZ – KPS SIEDLCE


17:20 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: LUK POLITECHNIKA LUBLIN – MICKIEWICZ KLUCZBORK


17:50 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA – EWINNER GWARDIA WROCŁAW


17:55 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: BBTS BIELSKO-BIAŁA – POLSKI CUKIER AVIA ŚWIDNIK

NIEDZIELA – 11 KWIETNIA 2021

17:00 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: KPS SIEDLCE – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 

20:30 TAURON 1. Liga – 1/4 finału: EWINNER GWARDIA WROCŁAW – EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA 

Polsat Sport HDIpla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.