1. kolejka czeskiej ekstraklasy w Polsacie Sport News

24 lipca sezon zainauguruje najwyższa klasa rozgrywkowa w Czechach. W 1. serii gier Sparta zagra z Sigmą, a mistrz Czech Slavia zmierzy się na wyjeździe z Fastavem Żlin. Transmisje z obu spotkań na Polsacie Sport News. W sobotę mecz pomiędzy […]

24 lipca sezon zainauguruje najwyższa klasa rozgrywkowa w Czechach. W 1. serii gier Sparta zagra z Sigmą, a mistrz Czech Slavia zmierzy się na wyjeździe z Fastavem Żlin. Transmisje z obu spotkań na Polsacie Sport News.

W sobotę mecz pomiędzy Spartą Praga a Sigmą Ołomuniec. Gospodarze poprzedni sezon ukończyli na 2. miejscu ustępując jedynie Slavii. W klubie liczą na zdetronizowanie rywala zza miedzy. Gwiazdą zespołu ma być zaledwie 19-letni Adam Hlozek, który już jest obserwowany przez czołowe kluby Europy. Młody zawodnik wystąpił w czterech meczach na niedawnym Euro 2020. Sigma to dziewiąty zespół ubiegłej kampanii. Gracze Radoslava Latala mogą wykorzystać fakt, że Sparta ma w perspektywie rewanż z Rapidem Wiedeń w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Fastav Żlin rozpoczyna siódmy sezon na poziomie 1. ligi. Rozgrywki 20/21 były dla klubu najsłabsze od czasu powrotu, Żlin zajął w nich 14. miejsce i długo bronił się przed spadkiem. W pierwszym meczu nowych rozgrywek przeciwnikiem będzie Slavia Praga. Slavia stała się dominatorem na krajowym podwórku. W ostatnich pięciu sezonach po mistrzostwo sięgała czterokrotnie. W poprzednim sezonie zespół Jindricha Trpisovskiego wygrał puchar Czech, a w lidze nie przegrał ani jednego spotkania. To był drugi taki przypadek od czasu rozpadu Czechosłowacji. Piłkarze Slavii przebili się także do reprezentacji. W składzie Czechów na Mistrzostwa Europy znalazło się pięciu zawodników tego klubu.

SOBOTA – 24 LIPCA 2021

18:50 1. liga czeska – 1. kolejka: AC SPARTA PRAGA – SK SIGMA OŁOMUNIEC

NIEDZIELA – 25 LIPCA 2021

18:50 1. liga czeska – 1. kolejka: FC FASTAV ŻLIN – SK SLAVIA PRAGA

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.