10. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

Pięć drużyn w walce o cztery miejsca w fazie play-off – na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej emocje w PGE Ekstralidze sięgają zenitu. Najbliższą kolejkę pokażą Eleven Sports i nSport+. Dziesiątą kolejkę otworzy pojedynek gorzowsko-grudziądzki. Porażka wicelidera w Lublinie […]

Pięć drużyn w walce o cztery miejsca w fazie play-off – na pięć kolejek przed końcem fazy zasadniczej emocje w PGE Ekstralidze sięgają zenitu. Najbliższą kolejkę pokażą Eleven Sports i nSport+.

Dziesiątą kolejkę otworzy pojedynek gorzowsko-grudziądzki. Porażka wicelidera w Lublinie obnażyła jego słabości – nie tylko problem z zawodnikiem U24 (tym razem zawiódł Karczmarz), ale też zbyt niepewnych juniorów, którzy jako rezerwowi mogliby tę dziurę załatać. O ile jednak Stal opiera swoje wyniki na mocnym kwartecie z dwukrotnym mistrzem świata, Bartoszem Zmarzlikiem na czele, o tyle w przypadku GKM-u ciężko znaleźć jakikolwiek atut poza jednym Nickim Pedersenem – tym samym grudziądzanie są w tej chwili głównym kandydatem do spadku.

W dołku jest też eWinner Apator Toruń, który podejmować będzie w piątek Fogo Unię Leszno. Anioły budowę składu oparli na braciach Holderach, a zwłaszcza Chris wydaje się mieć najlepsze lata już za sobą. Sytuację w Toruniu ratuje Robert Lambert, jednak do walki o play-offy to wciąż za mało. Brak mocnych juniorów z kolei nie wydawał się przeszkodą w Unii, która musi sobie radzić bez Bartosza Smektały i Dominika Kubery. W ostatnich meczach jednak znaczną obniżkę formy zanotował Emil Sajfutdinow i nagle Byki po latach dominacji w lidze zagrożone są zakończeniem sezonu już po 14 meczach.

O wypchnięcie obrońcy tytułu z fazy play-off walczy Eltrox Włókniarz Częstochowa, który gościć będzie w Zielonej Górze. Obie drużyny wyszły z głębokiego dołku – w Częstochowie świetnie spisują się juniorzy, a także Leon Madsen, natomiast Falubaz z ostatniego miejscu wywindował przede wszystkim niespodziewanie Mateusz Tonder. Nad Myszką Miki wciąż jednak wisi widmo spadku, gdyż nad GKM-em mają jedynie dwa oczka przewagi.

Na koniec 10. kolejki Betard Sparta Wrocław podejmować będzie Motor Lublin. Gospodarze wystąpią w tym meczu bez Gleba Czugunowa, który odniósł poważną kontuzję w turnieju o Złoty Kask. Z kolei w zespole Koziołków przebudzili się i juniorzy, zwłaszcza Wiktor Lampart, a także Dominik Kubera, na którego szczególnie liczono w Lublinie. Tym samym kwestia zwycięstwa oraz punktu bonusowego w tym starciu jest wciąż otwarta.

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur (z Gorzowa)
Reporter: Basia Karczewska


18:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski (z Gorzowa)


20:15 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Marcelina Rutkowska – Krystian Plech (z Torunia)
Reporter: Marcin Musiał


20:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: EWINNER APATOR TORUŃ – FOGO UNIA LESZNO
Ipla
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki (z Torunia)

NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO 


16:30 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 


18:45 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – ??? (z Wrocławia)
Reporter: Łukasz Benz


19:15 PGE Ekstraliga – 10. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – MOTOR LUBLIN 

Komentarz: Tomasz Dryła – ??? (z Wrocławia)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Leszek Demski (z Wrocławia)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.