Longines Global Champions Tour w Paryżu w Eurosporcie

Cykl Longines Global Champions Tour zawita w ten weekend do Paryża. Zmagania u podnóży Wieży Eiffla pokaże Eurosport. W poprzedniej rundzie w Sztokholmie triumfował Scott Brash – Brytyjczyk po udanym początku sezonu nie zdobywał punktów w Saint Tropez i Valkenswaard, […]

Cykl Longines Global Champions Tour zawita w ten weekend do Paryża. Zmagania u podnóży Wieży Eiffla pokaże Eurosport.

W poprzedniej rundzie w Sztokholmie triumfował Scott Brash – Brytyjczyk po udanym początku sezonu nie zdobywał punktów w Saint Tropez i Valkenswaard, wobec czego mógł jedynie zmniejszyć stratę do lidera. Tym cały czas jest Peder Fredricson, który jednak nie pojawi się w stolicy Francji – nad drugim Brashem ma jednak dość przewagi, aby podczas kolejnej rundy w Monako wciąż prowadzić w klasyfikacji. Niemniej jednak rywale z chęcią skorzystają z okazji aby zbliżyć się do Szweda – w Paryżu zabraknie wprawdzie również trzeciej w klasyfikacji Edwiny Tops-Alexander, ale plasujący się za nią Ben Maher czy Bart Bles z pewnością należą do zawodników, których należy śledzić z uwagą podczas przejazdu na parkurze. Gospodarze dopingować będą jednak przede wszystkim Simona Delestre’a i Pénélope Leprevost.

W rywalizacji drużynowej – Global Champions League – pod nieobecność Fredricsona i Tops-Alexander w barwach lidera klasyfikacji, Valkenswaard United zaprezentują się Bertram Allen i Alberto Zorzi. Niestety, ponownie zabraknie naszych reprezentantów – Andrzeja Opłatka i Natalii Czernik, która wciąż czeka na swój debiut w zmaganiach GCL i LGCT.

SOBOTA – 26 CZERWCA 2021

19:15 Longines Global Champions Tour, Paryż, Francja: KONKURS GRAND PRIX na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.